Bayern Mníchov v prvom kole Bundesligy remizoval s Herthou Berlín

Robert Lewandowski, archívna snímka Foto: TASR/AP

Berlín 16. augusta (TASR) - V úvodnom zápase nového ročníka nemeckej futbalovej Bundesligy nečakane remizoval majstrovský Bayern Mníchov doma s Herthou Berlín 2:2. V drese hostí hral do 78. minúty slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda, jeho krajan a spoluhráč Peter Pekarík pre zranenie lýtka nefiguroval v zápise o stretnutí.

Bavorov dostal do vedenia poľský útočník Robert Lewandowski, ale Berlínčania po zlepených góloch Dodiho Lukebakioa a Marka Grujiča ešte v prvom polčase priebeh otočili. Lewandowski v druhom polčase gólom z penalty vyrovnal.