Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Anderlecht sa po remíze s FC Bruggy stal majstrom belgickej ligy

Futbalisti Anderlechtu Brusel sa tešia zo zisku titulu. Foto: TASR/AP

Nový belgický majster vyrovnal až vo štvrtej minúte nadstaveného času z pokutového kopu.

Brusel 6. mája (TASR) - Futbalisti RSC Anderlecht Brusel oslavujú svoj 31. majstrovský titul v belgickej lige.

V nedeľňajšom zápase 8. kola skupiny play-off o titul remizovali s FC Bruggy 1:1 a ich sedembodový náskok už nikto nemôže ohroziť.

Pritom až do konca riadneho hracieho času to pre domáci Anderlecht vyzeralo na stratu bodov, pretože hostia od 71. minúty viedli gólom Maxima Lestienna.

Vo štvrtej minúte nadstaveného času však domáci dostali šancu v podobe penalty za faul na Dieumerci Mbokaniho a Guillaume Gillet trafil presne. Anderlecht si tak v nasledujúcom ročníku zabezpečil účasť v kvalifikácii Ligy majstrov.