< späť

POSLEDNÉ ZBOHOM: Rozlúčka s redaktorom A. Pappom bude v pondelok

Na snímke Alexander Papp. Foto: TASR/ Edmund Örzsik

Známi a priatelia o dlhoročnom novinárovi hovoria, že bol veľkorysým človekom a úkazom vzácnejším ako prelet Halleyho kométy.

Bratislava 13. októbra (TASR) - Posledná rozlúčka s bývalým redaktorom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) a Slovenského rozhlasu (SRo) PhDr. Alexandrom Pappom bude v pondelok 16. októbra o 14.00 h na cintoríne v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

Alexander Papp nastúpil do TASR ako redaktor v roku 2009. "Šaňo bol veľkorysý a priateľský človek. Mal rád život a ľudí. Jeho denné správy z juhu Slovenska nám budú chýbať. Myslím si však, že srdcom bol celý život najviac v rozhlase. Nikdy sa nevyrovnal s tým, že odtiaľ musel odísť. Bolo mi cťou ho poznať," povedal generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala.

Na archívnej snímke redaktor TASR Alexander Papp a vtedajší tajomník vlastivednej spoločnosti Pro Patria, občan Jelky Jenö Görföl (vpravo). 11. augusta 2012.
Foto: TASR - Alexander Papp
Papp predtým dlhé roky pôsobil v Slovenskom rozhlase. "Šaňo Papp bol a pre mňa navždy zostane človekom s obrovským srdcom, čo je v tejto dobe úkaz vzácnejší ako prelet Halleyho kométy. Poznali sme sa takmer štvrťstoročie a preskákali spolu množstvo dobrých i zlých chvíľ a Šaňovi po celý čas horeli v očiach láskavé iskričky dobrého človeka. Žil často bohémsky život a napriek tomu povinnosti dokázal zvládať s noblesou a šarmom jemu vlastným. Tak si ho budem navždy pamätať," zaspomínal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Úvod

ODHAD: Hnutie ANO zvíťazilo vo voľbách do Poslaneckej snemovne

Podľa odhadov Českej televízie po sčítaní vyše 70 percent volebných obvodov by sa do Poslaneckej snemovne dostalo predbežne osem politických strán. ANO by malo získať 31 percent.

,aktualizované