Slovensko

Zámer Sme rodina zatraktívniť duálne vzdelávanie neprešiel

Hnutie zdôrazňovalo, že do duálneho vzdelávania sa zapojilo iba 85 škôl a 490 firiem.

Postih pre riaditeľa školy za opomenutý súpis majetku sa nezmierni

Zmiernenie tvrdosti zákona spočívalo v tom, že ak riaditeľ stanovenú lehotu na podanie majetkového priznania nestihne, zriaďovateľ ho mal na to najskôr upozorniť.

Poškodený v trestnom konaní silnejšie postavenie nezíska

Kotlebovci boli presvedčení, že ich návrh v konečnom dôsledku povedie k nižšej miere kriminality, väčšej vymožiteľnosti práva a vyššej bezpečnosti obyvateľov SR.

Pravidlá vysielania diskusií pred miestnymi voľbami sa meniť nebudú

Poslanci NR SR totiž v utorok nepodporili novelu zákona o volebnej kampani od skupiny opozičných poslancov z hnutia OĽaNO.

Návrh vytvorenia pozície školského mediátora poslanci neschválili

Cieľom právnej úpravy bolo najmä predchádzať šikane na školách.

Skrátenie praxe advokátskeho koncipienta je v druhom čítaní

Predkladatelia tvrdia, že súčasne platná päťročná prax advokátskeho koncipienta sa javí ako neopodstatnene dlhá, až diskriminačná, oproti iným významným právnickým profesiám.

Návrh OĽaNO zmraziť poslancom platy neprešiel

Koncom minulého roka sa poslanci sporili v otázke platov. Mali si ich opätovne zmraziť ako po minulé roky, ale napokon sa dohodli, že tak neurobia.

Poslanci odmietli zámer SaS otvoriť trh s učebnicami

Trh s učebnicami sa podľa návrhu SaS neotvorí. Novelu zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení totiž parlament v utorok odmietol.

Lehota na príspevok pre žiakov v domácnosti v hmotnej núdzi sa predĺži

Návrh poslancov NR SR Štefana Vavreka a Ladislava Balódiho (obaja Most-Híd) o zmene zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení posunulo plénum do druhého čítania.

J. Budaj neuspel, v Bratislave Národný cintorín nevznikne

Národný cintorín v hlavnom meste mal fungovať popri Národnom cintoríne v Martine z 19. storočia, ktorý je už na pochovávanie uzatvorený.

Ministri zdravotníctva V4 hovorili aj o nedostatku ľudských zdrojov

Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) privítala zástupcov rezortov zdravotníctva krajín Vyšehradskej štvorky (V4).

Odmeňovanie obecných poslancov by sa malo upraviť

Novelu zákona o obecnom zriadení, ktorú predložili poslanci z Mosta-Híd, posunulo v utorok plénum do druhého čítania.

Rezort obrany: Protipovodňové poldre ochránili takmer 40.000 ľudí

Celkovo 11 poldrov a ďalších 260 biotechnických opatrení postavil štátny podnik Vojenské lesy a majetky v roku 2015 a ďalších približne 20 chcú vybudovať z európskych fondov v najbližšom období.

Naplnenie kompetencií Štátnej školskej inšpekcie by sa malo posilniť

Poslanci konštatujú, že v praxi boli pri výkone inšpekčnej činnosti identifikované viaceré problémy súvisiace s tým, že kontrolované subjekty nevytvárali podmienky na výkon kontroly.

Ministerstvo kultúry bude dotovať verejné umelecké školy

Poslanci pripomínajú, že študentské projekty možno dnes podporiť aj prostredníctvom Audiovizuálneho fondu, respektíve Fondu na podporu umenia.