Slovensko

Štvrtkovú jasnú oblohu spríjemnia teploty na hranici 15 stupňov

Predpoveď počasia pre Slovensko na štvrtok 21. marca.

Majitelia pozemkov s porastom pozor, treba orezať konáre pod vedením

Medzi obyvateľmi pretrváva mylné presvedčenie, že starostlivosť o ochranné pásma je výlučne v zodpovednosti energetikov. Za strom, stavbu či skládku na súkromnom pozemku je zodpovedný jeho vlastník.

Zaistením majetku by sa malo osobe dočasne obmedziť nakladanie s ním

Nová legislatíva má tiež upraviť, ako sa bude zaistený majetok spravovať, správcom by malo byť Finančné riaditeľstvo SR.

Odhalili falzifikáty energetických nápojov, plnili ich v Šamoríne

Pri kontrole sa našlo takmer 40.000 kusov plastových fliaš v objeme 330 ml naplnené energetickým nápojom. Fľaše v priestore nielen plnili, ale aj označovali etiketou známej značky.

Výbor pre európske záležitosti má rokovať o obrannej spolupráci s USA

Rezort obrany minulý týždeň informoval, že sa nebude ďalej zúčastňovať na rokovaniach o finančnej pomoci v rámci Dohody o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými.

RTVS chystá diskusie s gymnazistami o ankete Najväčší Slovák

Pilotná diskusia má byť 22. marca v bratislavskom gymnáziu na Bilíkovej ulici.

Do predškolských zariadení majú byť prijaté len zaočkované deti

Súčasťou návrhu je aj zrušenie sankcií za nepodrobenie sa povinnému očkovaniu, ktoré v súčasnosti môžu byť uložené v celkovej súhrnnej výške 331 eur.,aktualizované 

Kiska podporil kampaň, ktorá bojuje proti predsudkom o Rómoch

Prezident poukázal na výsledky experimentu, v ktorom mali uchádzači o zamestnanie s rómsky znejúcim menom alebo tmavšou farbou pleti až o polovicu nižšiu šancu, aby sa im zamestnávateľ ozval.

Fínsko je podľa OSN najšťastnejšou krajinou. Ako skončilo Slovensko?

Poľsko sa umiestnilo na 40. a Maďarsko na 62. mieste. ,aktualizované 

VIDEO: Prezident A. Kiska prišiel pre vydieranie vypovedať na NAKA

Prezident Kiska 22. februára hovoril, že ho mal predseda Smeru-SD Robert Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu SR. ,aktualizované 

RVR udelila Markíze pokutu vyše 30.000 eur, Joj Plus 8000 eur

Markíze udelila pokutu za minuloročné príspevky v Televíznych novinách a programe Reflex, ktoré podľa Rady svojím obsahom a spôsobom spracovania zasiahli do ľudskej dôstojnosti rodičky.

TASR ponúka spravodajstvo od reportérov z dejiska finále SP v biatlone

V nórskom stredisku sa bude vo finálovom 9. kole bojovať o zostávajúce trofeje SP.

Fico: Nahrávka z rozhovoru s A.Vadalom podľa prokurátora neexistuje

Expremiér v tejto súvislosti kritizoval novinárov. Porušujete zákony, neexistuje nič, čo by vás oprávňovalo písať čokoľvek o kontaktoch predstaviteľov strany Smer-SD s týmito ľuďmi, odkázal Fico.,aktualizované 

Richter: Na úrade práce v Sabinove a Lipanoch rastie agresivita

Veľa evidovaných nezamestnaných prichádza podľa jeho slov na úrad práce pod vplyvom alkoholu, prípadne drog.,aktualizované 

Styčný tím pre integráciu síl NATO na Slovensku má nového veliteľa

Nový veliteľ Tímu pre integráciu síl NATO na Slovensku (NFIU) Peter Brauner doteraz pôsobil v Generálnom štábe OS SR v strategickom štábe pre obranné plánovanie.

TASR ponúkne spravodajstvo zo stretnutia prezidentov SR a Rakúska

Súčasťou programu bude okrem rokovania aj spoločný obed a taktiež vzájomná výmena najvyšších štátnych vyznamenaní ako ocenenie príspevku prezidentov k blízkym a priateľským susedským vzťahom.

Javorčík: Logickejší dátum pre odložený brexit je 22. máj ako 30. jún

Britská premiérka v stredu zaslanom liste predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi požiadala o neskorší dátum odchodu jej krajiny z Únie, k čomu by malo dôjsť najneskôr do 30. júna 2019.

Degeneratívne ochorenie rohovky keratokonus je ťažké diagnostikovať

Ohrození sú najmä tínedžeri, mladí ľudia a tiež tridsiatnici a štyridsiatnici. Včasnou diagnostikou možno zabrániť zbytočnej strate času a noseniu okuliarov, ktoré pomôžu len na určitý čas.

Kiska pokračuje v rozlúčkových návštevách, vo štvrtok bude v Rakúsku

Súčasťou programu je rokovanie s prezidentom A. Van der Bellenom, spoločný obed a tiež vzájomná výmena najvyšších štátnych vyznamenaní, informovalo tlačové oddelenie prezidentskej kancelárie.