Regióny

Slnečné počasie nenahráva vysokej účasti voličov, tvrdí mesto Senec

Volebné miestnosti budú otvorené do 22.00 h. Zo Slovenska bude zvolených 14 europoslancov na päťročné funkčné obdobie. Voliči si vyberajú z 31 politických subjektov.

Občania Čečejoviec vnímajú čerpanie eurofondov, voliť chodia priebežne

Zo zdrojov EÚ získala obec Čečejovce doposiaľ približne 1,5 milióna eur. Najmä vďaka eurofondom sa jej podarilo obnoviť verejné osvetlenie či znížiť energetickú náročnosť verejných budov.

V Košiciach sa pokračuje v reštaurovaní Oltára sv. Petra a Pavla

Jednou zo vzácnych zbierok Východoslovenského múzea v Košiciach je práve neskoro renesančný oltár svätých Petra a Pavla od neznámeho majstra tabuľových obrazov zo Spiša.

Žiar: Horskí záchranári pomáhali dievčatku s tržnou ranou na hlave

Horskí záchranári po príchode na miesto udalosti poskytli dievčatku prvú pomoc. Terénnym vozidlom ho spoločne s rodičmi transportovali na parkovisko v ústí Žiarskej doliny.

V bratislavskom Devíne je o voľby záujem

Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt.

Nižný Hrušov cíti vplyv EÚ najmä v eurofondoch

Starosta obce Ján Fenčák vníma vplyv EÚ na samosprávu pozitívne.

Obec Cabaj - Čápor zrekonštruovala z eurofondov námestie i školu

My v obciach síce až tak veľmi necítime rozdiel v tom, kto konkrétne zastupuje Slovensko v EP, ale samozrejme vidíme, že vďaka európskym peniazom sa zlepšuje aj náš život, hovorí Jana Lencesová.

Tradíciám sa v Malatinej darí aj s pomocou EÚ, o voľby záujem nie je

Podľa starostu obce Zdenka Kubáňa je každé euro pre obec prínosom. V minulosti cez projekt Trasa valaskej kultúry získali viac ako 100.000 eur na rozvoj bačovstva v obci.

V Detve ľudia využívajú slnečné počasie, komisie ich čakajú večer

Okolo stovky voličov do 16.00 h privítali v detvianskom okrsku číslo 6, ktorý sídli v budove tzv. chudobienca v starej časti mesta.

Voľby na košickom Luníku IX majú aj tentoraz nízku účasť voličov

Prví voliči začali chodiť do volebných miestností okolo 8.30 h, zatiaľ išlo najmä o mladšiu a strednú generáciu. Žiadosti o prenosnú volebnú schránku okrskové komisie nemali.

Obyvatelia z Ciglianskej cesty v Prievidzi nemajú o voľby záujem

Svoj hlas odovzdal aj obyvateľ Prievidze bez domova. Prišiel slušne oblečený, mal prehľad a bol pripravený, povedala predsedníčka tamojšej okrskovej volebnej komisie Denisa Kochová.

Pellegrini verí, že nebudeme opäť rekordérmi vo volebnej účasti

Podľa premiéra budú všetci v očakávaní, či sa proeurópskym silám, ktoré chcú ďalej rozvíjať európsky projekt, podarí mať stále takú jasnú, veľkú väčšinu.,aktualizované 

Starosta Bernolákova očakáva zrovnoprávnenie Bratislavského kraja

Bratislavský kraj je podľa neho v mnohých prípadoch vynechaný z rôznych výziev.

V Jaslovských Bohuniciach sa ukazuje byť volebná účasť vyššia

Volebná urna do Bohunky bola v obci nateraz jedinou žiadosťou od voličov, ktorí sa nemôžu dostaviť na hlasovanie na volebný okrsok.

V Kraskove je volebná účasť zatiaľ veľmi nízka

Kraskovo má aktuálne viac ako 130 obyvateľov. V zozname voličov pre voľby do EP je zapísaných 96 osôb.

V Rohožníku nie je zatiaľ o eurovoľby veľký záujem

Starosta obce Rohožník si nižšiu účasť v eurovoľbách vysvetľuje tým, že mnohým prekáža byrokracia EÚ a nevidia reálnu šancu, aby bežní ľudia ovplyvňovali svojím hlasom celoeurópsku politiku.

Vďaka eurofondom pribudne v nemocnici v Komárne nový urgentný príjem

Svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu odovzdal aj Peter Farkas. Podľa jeho slov by práve Komárno malo ísť príkladom v účasti v eurovoľbách.

Nie je nám jedno, kto nás bude zastupovať v EK, hovoria Novomešťania

Horšie je to však s čerpaním eurofondov podľa obyvateľov na národnej úrovni.

V Malackách je priebeh volieb pokojný

Podľa hovorkyne mesta chodia voliť priebežne Malačania všetkých vekových kategórií. Tí mladí zdôrazňujú dôležitosť tohtoročných volieb pre budúcnosť európskeho spoločenstva, ale i Slovenska.