< sekcia Regióny

Zásah na Spiši súvisí s objasňovaním 17-ročnej mafiánskej popravy

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lenka Krošláková

Z vykonania násilného usmrtenia sú obvinení Vladimír M. (57) a Slavomír S. (44), ktorí mali Novotného v noci 29. augusta 2001 zastreliť na Jilemnického ulici.

Bratislava 22. januára (TASR) – Polícia po utorkovom zásahu na Spiši obvinila dve osoby zo spáchania 17 rokov starej vraždy. O akcii Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) i prípade, s ktorým súvisí, informuje Polícia SR na sociálnej sieti.

"Príslušníci NAKA zadržali jednu osobu a prehľadali viaceré priestory v Spišskej Novej Vsi a v obci Studenec v Levočskom okrese. Zaisťovacie úkony súvisia so 17 rokov starou vraždou Emila Novotného, ktorý vtedy vládol podsvetiu v Spišskej Novej Vsi," informuje polícia.Z vykonania násilného usmrtenia sú obvinení Vladimír M. (57) a Slavomír S. (44), ktorí mali Novotného v noci 29. augusta 2001 zastreliť na Jilemnického ulici.

„V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov,“ uviedla polícia. Vyšetrovateľ už pracuje na podnete na väzobné stíhanie Vladimíra M. "So Slavomírom S. je vyšetrovateľ v kontakte a budú s ním vykonané ďalšie procesné úkony," dodala polícia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.