< sekcia Regióny

Veľký požiar zasiahol rodinný dom v obci Nižný Žipov

Na snímke hasiči zasahujú pri požiari rodinného domu v obci Nižný Žipov v okrese Trebišov 18. októbra 2018. Foto: TASR, Roman Hanc

Požiar bol hlásený krátko po 7.30 h. Na mieste zasahovalo šesť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s dvomi cisternovými automobilovými striekačkami.

Nižný Žipov 18. októbra (TASR) – Požiar zasiahol vo štvrtok ráno dvojpodlažný rodinný dom v obci Nižný Žipov v okrese Trebišov. "Pri požiari utrpela zranenie jedna maloletá osoba, mala popáleniny druhého stupňa. Požiar sa hasičom už podarilo zlikvidovať, zranenú osobu previezli do nemocnice, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Požiar bol hlásený krátko po 7.30 h. Na mieste zasahovalo šesť príslušníkov HaZZ z Trebišova s dvomi cisternovými automobilovými striekačkami. Na požiadavku veliteľa zásahu im prišla na pomoc aj jednotka dobrovoľného hasičského zboru Zemplínska Teplica s ďalšími štyrmi hasičmi a cisternovou striekačkou. Oheň zachvátil priestory podchodia domu."Príslušníci momentálne ešte vykonávajú likvidačné práce, je predpoklad, že bude potrebné rozobrať strechu rodinného domu pre uhasenie skrytých ohnísk," uviedol pred 9. h pre TASR riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Trebišove Milan Sučka.

Presné príčiny požiaru, ako aj vyčíslenie škôd, sú predmetom zisťovania.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.