< sekcia Regióny

V súvislosti s vážnou nehodou pri Košiciach začalo trestné stíhanie

Ilustračné foto. Foto: Facebook Polícia SR

Vodič Škody Fabie pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Košice 10. augusta (TASR) - Polícia v súvislosti s dnešnou tragickou dopravnou nehodou pri Košiciach-Šebastovciach začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Pri nehode prišiel o život vodič osobného auta, ktoré sa zrazilo s kamiónom.

"Po 6:00 predchádzal 39-ročný vodič z okresu Martin s osobným motorovým vozidlom značky Škoda Fabia smerom na Košice pred ním idúce vozidlo. Po predídení vozidla sa však nezaradil ihneď do jazdného pruhu, ale pokračoval v jazde v protismernej časti vozovky."

"V protismere išlo nákladné motorové vozidlo značky Volvo, ktoré viedol 46-ročný štátny príslušník Rumunska. Vodič Fabie na zvukové ani svetelné znamenia, ktoré kamionista vydával, nereagoval. Aj napriek tomu, že vodič nákladného motorového vozidla sa snažil zrážke brzdením, aj vyhýbaním sa k okraju vozovky zabrániť, došlo k čelnej zrážke vozidiel," uviedla Ivanová.

Vodič Škody Fabie pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. "Vykonanou dychovou skúšku nebolo u kamionistu zistené požitie alkoholických nápojov. To, či alkohol alebo iné návykové látky požil pred jazdou vodič osobného motorového vozidla, bude zisťované pri pitve," doplnila Ivanová.

Celková predbežná škoda bola vyčíslená na 10 000 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti a miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.