< sekcia Regióny

OTRASNÝ PRÍPAD: Z aljašského malamuta vyškvarili masť na priedušky

Na ilustračnej snímke aljašský malamut. Foto: Wikipedia

Sabinovskí policajti vyriešili prípad strateného psa.

Uzovce 13. februára (TASR/Teraz.sk) - Sabinovskí policajti v spolupráci s prešovskými kriminalistami objasnili krádež psa plemena aljašský malamut zo začiatku tohto roka. Z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva polícia obvinila štyroch mužov vo veku 25 – 49 rokov z obce Jarovnice – Močidľany v okrese Sabinov.

Ako informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, obvinená štvorica prechádzala v noci z 3. na 4. januára osobným autom cez obec Uzovce, okres Sabinov. Na kraji cesty pri zastávke údajne spozorovali psa, ktorého mali privolať a naložiť do auta. Išlo o 11-ročnú fenu rasy Aljašský malamut, ktorá patrila majiteľovi jedného z rodinných domov v Uzovciach.

Nasledujúci deň sa obvinení mali dohodnúť, že psa predajú. Podľa zistení polície ho naložili do auta a odišli do Chminianskych Jakubovian v okrese Prešov. Tu ho mali predať jednému z miestnych mužov za 20 eur, ktorý ho dal svojej sestre. Žena dala psa o pár dní neskôr usmrtiť kvôli masti, pretože tu domáci veria, že má liečivé účinky na priedušky. Hodnota odcudzeného psa bola vyčíslená na 500 eur.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.