Regióny

Na Burzu stredných škôl nechodia len žiaci, ale aj rodičia

Približne 600 žiakov 9. ročníkov základných škôl, prevažne z okresov Zvolen, Detva a Krupina, prichádza každoročne do Zvolena na Burzu stredných škôl. Tento rok sa koná v poradí už ôsmy ročník.

V Banskej Bystrici sa bude hovoriť o terapii umením

Prednáška, ktorú povedie Michaela Guillaume z Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity v Trnave, je súčasťou festivalu Stredoslovenskej galérie (SSG) Prvý človek bol umelec 3.

VÝBUCH v obci Sokolce: Zranená je matka s dieťaťom

Dva záchranárske vrtuľníky pristáli na lúke v blízkosti rodinného domu.

Mesto Holíč získalo Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2018

Na Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2018 bolo nominovaných 12 projektov. Mesto Holíč bolo nominované s projektom Sprievodca bylinkovou záhradou.

Na koľajniciach medzi Krompachmi a Richnavou zomreli dve ženy

Ako informovala hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková, podľa udania rušňovodiča sa dve ženy postavili pred rozbehnutý vlak a zrážke už nebolo možné zabrániť.

P. Tymeš z Brna žije v Humennom takmer 40 rokov vďaka fotoaparátu

Okrem manželky mu tu učarovala aj príroda a celkový ráz krajiny.

Čelná zrážka s nákladným autom si vyžiadala život dôchodkyne

Tragická dopravná nehoda, ktorá sa stala v pondelok (22.10.) popoludní medzi obcami Udiča v Považskobystrickom okrese a Nimnica v okrese Púchov.

Nový ročník programu Zelených oáz sa sústreďuje na výsadbu stromov

V minulom ročníku Zelených oáz sa do prvého kola zapojilo až 189 žiadateľov, z ktorých poradný výbor grantového programu vybral do druhého kola 107 projektov.

Dotrieďovanie plastov a papiera realizuje pre OLO naďalej Vassal EKO

OLO tvrdí, že v súčasnosti má k dispozícii len všetky platné povolenia predložené Vassal EKO a nedisponuje žiadnym oficiálnym stanoviskom o tom, že by tieto povolenia neboli v súlade so zákonom.

Mestskí poslanci budú pokračovať v poslednom rokovaní pred voľbami

Na poslancov čaká v utorok návrh na spustenie celomestskej parkovacej politiky či návrh na rozšírenie zliav v rámci bratislavskej MHD.

V B. Bystrici sa začína dvojdňová národná cyklokonferencia

Súčasťou konferencie Cyklistická doprava bude tiež slávnostné vyhodnotenie kampane Európsky týždeň mobility 2018 na Slovensku.

Polícia počas osobitých kontrol odhalila viacero priestupkov

Trest odňatia slobody až na jeden rok hrozí 46-ročnému vodičovi, ktorého policajti zastavili v obci Orovnica v okrese Žarnovica. Pri dychovej skúške nafúkal 1,83 promile.

Hasiči budú v Gaderskej doline zasahovať aj v utorok

Podľa informácií Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru požiar už majú pod kontrolou, ďalej sa nerozširuje.

Banskobystrický kraj z rozpočtu zafinancuje aj obnovu ciest i škôl

Do roku 2020 si dal kraj pod vedením predsedu BBSK Jána Luntera za cieľ obnoviť minimálne 300 kilometrov ciest II. a III. triedy v BBSK. Má ísť o komplexnú rekonštrukciu ciest spolu so 120 mostmi.

Zimný štadión v Kežmarku po rekonštrukcii oficiálne otvorili

Zimný štadión v Kežmarku v pondelok oficiálne otvorili po rozsiahlej rekonštrukcii za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho. Prvý domáci zápas sa tam konal pred viac ako týždňom.

Maďarskí horolezci potrebovali pomoc záchranárov vo Vysokých Tatrách

Ako na svojej webovej stránke informuje Horská záchranná služba (HZS), muži vo veku 50 a 18 rokov plánovali výstup na Gerlachovský štít, vybrali si však nesprávnu trasu.

Mesto Šaľa sa pripravuje na prideľovanie nových nájomných bytov

Väčšia bytovka so 116 bytmi na tej istej ulici je zatiaľ stále vo výstavbe.

Priechody pre chodcov zvýraznia v Banskej Štiavnici LED gombíkmi

Sumou 3000 eur bude na projekte participovať mesto z vlastného rozpočtu.

V Leviciach osadili na verejných priestranstvách psie toalety

Nové zariadenia dokážu ekologicky a efektívne neutralizovať psie exkrementy, ktoré sa tak nedostanú do priameho kontaktu s okolitým prostredím.