Prešovský kraj

Poslanci Vranova nad Topľou uznesenie o kontrolnom audite nepotvrdili

Poslanci odobrili tiež zriadenie komisie za účelom výberu audítora. Mestský úrad zároveň uznesením žiadali o súčinnosť počas výkonu auditu.

Prešovčania a Veľkošarišania môžu navštíviť viaceré letné kiná

Dramaturgia letného kina prináša mix komerčne úspešných titulov z minulého roka a umeleckejších filmov, oceňovaných na rôznych filmových festivaloch.

Diaľnicu pod Tatrami vrátane tunela Bôrik opäť na štyri dni zatvoria

Diaľničný úsek pod Tatrami bol pritom uzavretý už aj minulý týždeň a vodiči stáli v kolónach na hlavnej ceste cez Svit aj viackrát do dňa.

Spišská Belá chce výstavbu komunitného centra financovať z eurofondov

Celkové oprávnené náklady projektu predstavujú takmer 350.000 eur, pričom 95 percent by mali byť zdroje z EÚ a zo štátneho rozpočtu a zvyšných päť percent je povinné minimálne spolufinancovanie mesta.

Nádvorie hradu V Kežmarku patrí Letnému divadelnému festivalu

V celosvetovo známom satirickom príbehu sa chudobný španielsky šľachtic Don Quichot zblázni z čítania rytierskych románov a vyberie sa do sveta brániť siroty, vdovy a panny. Sprievodcu mu robí Sancho Panza, obdarený ľudovou múdrosťou i dobrotou.

Svidník chce vybudovať priemyselný park, hľadá vhodnú lokalitu

Podľa primátora Jána Holodňáka v tejto veci nedávno rokovali s podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu Richardom Rašim.

Mesto Svidník rozšírilo monitorovací systém o 12 nových kamier

Celkovo do rozšírenia monitorovacieho systému investovalo 12.500 eur, z vlastných zdrojov prispelo sumou 2500 eur.

Poprad vyhlásil architektonickú súťaž na podobu Námestia sv. Egídia

Primátor Popradu Jozef Švagerko verí, že rozbehnutý proces prinesie dôležité impulzy pre ďalší rozvoj a využitie námestia.

Obec Lendak si pripomína 730 rokov od svojho založenia

Juniáles sa začal dnes o o 14.00 h duatlonom. Ide o športové podujatie, kde sa beží najprv sedem kilometrov a následne na to sa ide na bicykli 24 kilometrov.

Pri nehode v Šarišskom Štiavniku utrpel zranenia vodič kamióna

Vodič utrpel stredne ťažké poranenia, mal povrchové rany na hlave, poranenia hornej končatiny a sťažoval sa na bolesti chrbta.

Prešov o necelé dva týždne privíta Národné stretnutie mládeže P18

Mladí sa po prvýkrát v histórii Slovenska zapoja do špeciálneho Popoludnia angažovanosti a N(M)oci modlitby. Akcia v podobných rozmeroch sa koná po tretíkrát v histórii našej krajiny.

CSS v Poprade sa zapája do projektu Bicyklovanie neobmedzené vekom

Riaditeľ Centra sociálnych služieb (CSS) Jozef Košický spolu s primátorom Jozefom Švagerkom pri tejto príležitosti predstavili prvých päť dobrovoľníkov, ktorí budú voziť seniorov po meste.

Starý most pri Kmeťovom vodopáde nahradia novým

V pláne je aj dláždenie turistického chodníka.

Na projekty cestovného ruchu v Prešovskom kraji pôjde 19 mil. eur

Najväčšia suma, štyri milióny, poputuje podľa jej slov na tretiu etapu historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier.

Komín v Poprade je dominantou, ktorá nikdy neslúžila svojmu účelu

Komín vysoký 120 metrov postavili ešte za čias socializmu v areáli fabriky na výrobu vagónov. Bez akéhokoľvek využitia stojí v areáli spoločnosti dodnes.

Starý chátrajúci múr v Kežmaroku pri kasárňach sprejeri zmenili

Radnica sprejerom zadala svoje požiadavky ohľadne tém, ktoré reprezentujú históriu Kežmarku a zároveň aj jeho súčasnosť, spracovanie však ponechala na nich.

Na Memoriáli Jána Stilla sa pokúsia o rekord v hromadnom bubnovaní

Pripravený je tiež špeciálny Fitness fun tréning pre tých, ktorí majú chuť na zlepšenie kondície a rozcvičku pod dozorom profesionálnych trénerov.

Via Iuris: Sabinov diskriminoval Rómov pri vysťahovaní, rozhodol súd

Podľa súdu samospráva porušila zásadu rovnakého zaobchádzania v dvoch oblastiach. Jednak nevhodným výberom lokality, pretože miesto, kam Rómov vysťahovali, prehlbuje ich segregáciu a tiež tým, že do tejto lokality presťahovalo len Rómov.,aktualizované 

LETO V PRAVEKU: V archeoparku si deti vyskúšali výrobu hlinených nádob

Chlapci a dievčatá tiež tkali na krosnách náramky alebo tkanice, ktoré sa využívali v praveku aj v stredoveku.

Po chodníku od Zeleného plesa už prejdú turisti bez obmedzení

Pracovníkom Ochranného obvodu Tatranské Matliare sa s pomocou externého dodávateľa úspešne podarilo odstrániť následky júnových prívalových dažďov.