Prešovský kraj

Žatva na Zemplíne končí, výnosy sú najnižšie za posledných osem rokov

V tomto roku všetko dozrieva skôr a aj žatevné práce začali o jeden až dva týždne skôr ako po minulé roky. V polovici júla sa však pozastavili každodennými prehánkami a dažďom.

TO EŠTE SVET NEVIDEL: Žena na Spiši jazdila s takmer štyrmi promile

Žena bola zadržaná a umiestnená do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník podal návrh na podanie obžaloby z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

ŠKODA ZA STOVKY EUR: Sprejom poškodil 12 bytových domov v Prešove

Škoda pre spoločenstvo vlastníkov bytov bola vyčíslená na 1400 eur.

V Kežmarku pribudne nové obchodné centrum s oddychovou zónou

Pôjde o investíciu vo výške približne päť miliónov eur, pričom väčšina bude prestavaná ešte v tomto roku.

V skanzene v Humennom sa zišlo vyše 50 rodákov z okolitých obcí

Aj napriek tomu, že sú to obce pomerne ďaleko od Humenného, majú svoju históriu a majú bohatú históriu.

Čičvianske hradné slávnosti a včelársky chodník si pozreli stovky ľudí

Podujatie bolo spojené s otvorením Včelárskeho náučného chodníka na hrad Čičva, ktorý zrealizovali včelári pôsobiaci v Ondavskom regióne s finančnou podporou obce Sedliská.

Slávnosťami v Hlinnom si pripomenú sv. Cyrila a Metoda i výročie obce

Cieľom týchto slávností je, že sa v prvom rade stretnú rodiny s deťmi, blízki, známi a zároveň je to aj prezentácia obce nielen pre občanov, ale aj pre návštevníkov.

V bardejovských kúpeľoch návštevníci môžu stretnúť cisárovnu Alžbetu

Cisárovná Sissi navštívila kúpele v roku 1895 a strávila tu tri týždne. Pre návštevníkov je pripravená aj dobová scénka a tanec.

V skanzene vylepšujú bezpečnostný systém

Na výkopové práce v skanzene nadviaže v závere leta s prispením Prešovského samosprávneho kraja aj inštalácia sanitárneho kontajnera.

Pri zostupe zo Zbojníckej chaty skolabovala 50-ročná turistka

Záchranári jej po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ju nosidlami a terénnym vozidlom transportovali do Starého Smokovca.

Záchranári pomáhali pri Zelenom plese českému turistovi

Záchranári mužovi po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Následne ho automobilom transportovali do Starého Smokovca, kde si ho prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Záchranári pomáhali turistovi na Bilíkovej chate

Záchranári muža na mieste vyšetrili, poskytli mu neodkladnú zdravotnú pomoc a následne ho terénnym vozidlom transportovali do Starého Smokovca. Tam si ho prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Pomoc záchranárov v Tatrách potreboval 53-ročný horolezec

Muž si pri páde vážne poranil nohu v oblasti predkolenia a ruku. Záchranári následne požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov z Popradu.

Na púti v Ľutine si pripomenú aj 30 rokov povýšenia chrámu na baziliku

Jedna z najväčších pútí gréckokatolíkov na Slovensku je prevažne dvojdňová. Hlavnú liturgiu bude o 18.00 h v Bazilike minor slúžiť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.

TRAGÉDIA: Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja slovenskí horolezci

Dvojicu horolezcov našli pod južnou stenou Dračieho štítu bez známok života. Obaja utrpeli následkom pádu z výšky zranenia nezlučiteľné so životom.

27-ročný motocyklista zomrel pri nehode medzi Levočou a Harichovcami

54-ročný muž z obce Kurimany mal viesť auto od Levoče na Harichovce, pri odbočovaní nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu, ktorý viedol 27-ročný vodič z obce Smižany.

Gorali v Červenom Kláštore oslávia ich kultúru a tradície

Gorali žijú najmä v severných oblastiach Kysúc, Oravy a Spiša. Typický pre nich je kroj, ľudová hudba a gastronomické špeciality. Napríklad džatky, kuľasa či pirohy.

Obvinený prešovský poslanec zatiaľ nebude kandidovať za primátora

Rudolf D. je ako mestský poslanec predseda sociálnej a bytovej komisie. V súvislosti s jeho obvinením sa v médiách spomína údajné prednostné udelenie nájomného bytu rómskej rodine.

O post primátora Vranova nad Topľou sa uchádza Igor Šesták

Šesták chce aktuálne problémy mesta nielen riešiť, ale dotiahnuť ich riešenie aj do konca. Medzi jeho priority patrí práca.