Práve teraz

Budúci týždeň by mal byť predstavený zákon, ktorý zakáže úradom
vyžadovať od ľudí výpisy z listu vlastníctva, z obchodného registra, zo živnostenského registra a tiež výpis z registra trestov. Na konferencii Smeru-SD to avizoval podpredseda vlády P. Pellegrini.

Smer-SD chce v novembrových voľbách do samosprávnych krajov
obhájiť svoje pozície, povedal na konferencii v Nitre predseda strany a premiér SR Robert Fico.

V súvislosti s plánovaným zavedením 13. a 14. platov,
daňovo a odvodovo zvýhodnených, je nevyhnutné zaviesť ročné zúčtovanie odvodov. Malo by sa tak podľa ministra práce Jána Richtera (Smer-SD) zabrániť rôznym špekuláciám.

Výpočtom úspechov Smeru-SD a slovenskej vlády začal
premiér Robert Fico konferenciu strany, ktorá sa v sobotu koná v Nitre. Podľa neho dnes Smer-SD plní sny Mikuláša Dzurindu o dvojnásobných platoch.

Miera vnímania korupcie na Slovensku je vysoká. Zosúladenie vnímania
miery korupcie na prijateľnú úroveň s objektívnou realitou bude vyžadovať obrovské úsilie. Na sobotňajšej konferencii strany Smer-SD v Nitre to vyhlásil jej líder a predseda vlády Robert Fico.

Úvod

Jesenné práce v 41. týždni pokračovali na celom území Slovenska
takmer bez prerušenia vďaka priaznivému počasiu. Výnimku tvorili lokality, kde vysoká vlhkosť pôdy znemožňuje vstup na ňu.

Slovensku hrozí, že pri nízkej účasti na voľbách do
VÚC a vysokej mobilizácii extrémistov, sa dostanú títo ľudia do regionálnych parlamentov. Na sobotňajšej konferencii Smeru-SD v Nitre to povedal líder strany a predseda vlády R. Fico.

Zastropovanie veku odchodu do dôchodku je legitímna téma.
Ak by sa našla rozumná hranica, ktorá zabezpečí aj udržateľnosť dôchodkového systému, premiér Robert Fico (Smer-SD) je pripravený na rozhovory s opozíciou o úprave tejto problematiky v ústave.

Niekoľko ľudí zranil v sobotu v Mníchove muž vyzbrojený nožom.
Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na nemeckú políciu.

Minimálna mzda na Slovenku v roku 2019
má dosiahnuť 500 eur. Avizoval to premiér Robert Fico (Smer-SD) na dnešnej konferencii strany Smer-SD v Nitre.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko vystaví
v Hurbanovej sieni budovy parlamentu v Bratislave ďalšie dva historické predmety. Ide o originál zdobeného náramku z memorandového zhromaždenia v roku 1861 a pamätnú medailu Matice slovenskej .

Vďaka škandálom, v ktorých sa momentálne doslova topí Rada Európy,
môže byť ohrozené aj fungovanie Európskeho súdu pre ľudské práva - unikátneho mechanizmu ochrany ľudských práv, ktorý funguje práve na pôde tejto inštitúcie. Myslí si to premiér Robert Fico.

Líder hokejovej Tipsport Ligy Dukla Trenčín sa bude musieť vyše
týždňa zaobísť bez kapitána Branka Radivojeviča. Skúseného útočníka sužuje choroba, pre ktorú nenastúpil už ani v piatkovom domácom zápase.

Po sobotňajších zosuvoch pôdy na stavenisku v Malajzii zostalo
nezvestných približne 20 zahraničných robotníkov, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na záchranárov. K nešťastiu došlo v štáte Penang.

Polícia stále vyšetruje prípad prevodu bytov v dome na ulici
Na zlatej nohe v Bratislave, kde v júli 2016 podal trestné oznámenie poslanec NR SR Jozef Rajtár (SaS).

Bratislave hrozí pokuta. V apríli totiž uzatvorilo priamym rokovacím
konaním zmluvu k starostlivosti o mestskú zeleň v nevyhnutnom rozsahu so súkromnou spoločnosťou. Úrad pre verejné obstarávanie ale uviedol, že na takýto postup neboli splnené zákonné podmienky.

Ak volič nechce dať v novembrových krajských voľbách hlas
ani jednému kandidátovi, ale chce zvýšiť volebnú účasť, môže do hlasovacej schránky vhodiť prázdnu obálku. Aj to je spôsob hlasovania, potvrdilo pre TASR ministerstvo vnútra.

Švajčiarska reprezentantka v alpskom lyžovaní Michelle Gisinová
si pri páde na tréningu na ľadovci v rakúskom Söldene vážne poranila pravé koleno. Podľa agentúry DPA si natrhla vnútorné väzy a čaká ju niekoľkotýždňová pauza.

Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvíťazili aj vo svojom druhom
vystúpení v novej sezóne zámorskej NBA, v noci na sobotu triumfovali na palubovke Milwaukee Bucks 116:97.

Džihádistická skupina Islamský štát sa prihlásila k zodpovednosti
za útok na mešitu v afganskej metropole Kábul, pri ktorom v piatok (20.10.) zahynulo najmenej 39 ľudí. Vyplýva to zo sobotňajšieho vyhlásenia IS, o ktorom informuje agentúra Reuters.

Úvod

ODHAD: Hnutie ANO zvíťazilo vo voľbách do Poslaneckej snemovne

Podľa odhadov Českej televízie po sčítaní vyše 70 percent volebných obvodov by sa do Poslaneckej snemovne dostalo predbežne osem politických strán. ANO by malo získať 31 percent.

,aktualizované