Práve teraz

Spojenými štátmi podporované arabsko-kurdské oddiely dnes oznámili, že
začali operáciu na znovuzískanie posledných častí severosýrskeho mesta Rakka, ktoré ešte doposiaľ ovláda Islamský štát. Stalo sa tak po tom, čo kapitulovalo približne 275 militantov s rodinami.

Pápež František dnes pri kanonizačnej omši na Námestí sv. Petra vo
Vatikáne vyhlásil ďalších 35 svätých, z ktorých väčšina zomrela mučeníckou smrťou v 17. storočí v Latinskej Amerike. Ide o 30 mučeníkov, kňazov i laikov, mučených a zabitých v roku 1645 v Brazílii

Novelu zákona o politických stranách, ktorá má upraviť fungovanie
štruktúr aj zaviesť limit na počet členov, už má SNS pripravenú. Skôr, ako ju predloží, má sa na ňu ešte pozrieť aj Transparency International Slovensko.

Predseda Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák ľutuje rozhodnutie
USA vystúpiť k 31. decembru 2018 z Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO).

Kandidáti na predsedov samosprávnych krajov z SaS a OĽaNO, ktorí sú
zároveň poslancami Národnej rady SR, sa v prípade zvolenia do čela kraja vzdajú poslaneckého mandátu. Kandidáti zo Smeru-SD nie a ĽSNS jasne neodpovedala.

Úvod

Talianska vláda bude potrebovať viac času a peňazí, aby sa jej
podarilo predať leteckú spoločnosť Alitalia. Zámer sa jej zatiaľ nedarí realizovať. Preto aerolínie dostanú ďalšiu subvenciu miliónov eur a predlžuje sa lehota na nájdenie záujemcu.

Balíky zákonov od ministrov životného prostredia Lászlóa Sólymosa,
práce Jána Richtera a zdravotníctva Tomáša Druckera čakajú na poslancov v rámci druhého rokovacieho týždňa 21. schôdze parlamentu, ktorá pokračuje od utorka 17. októbra.

Slovenská spoločnosť MSM Group v sobotu (14.10.) oficiálne prevzala
do vlastníctva v minulosti jeden z troch najväčších závodov v Srbsku, IMK 14. oktobar. V tomto strojárskom podniku plánuje zamestnať stovky nových pracovníkov a pokračovať vo vojenskej výrobe.

Najvyšší súd (NS) SR vytýčil pojednávanie s bývalým bratislavským
sudcom Igorom Š. na koniec októbra. V minulosti kauzu exsudcu viackrát riešil Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku, ako aj pracovisko tohto súdu v Banskej Bystrici.

Už dovedna 68 ľudských životov a 34 nezvestných si vyžiadali vo
Vietname tohtotýždňové zosuvy pôdy a silné dažde, spôsobené tropickou tlakovou nížou. Ďalších 34 ľudí je nezvestných.

Evanjelici Bratislavského seniorátu sa dnes pri príležitosti
500. výročia reformácie stretnú v Modre v časti Kráľová. Duchovný program sa začne slávnostnými službami Božími so spoveďou a Večerou Pánovou o 10.00 h. 

Sobotná (14.10.) tragická dopravná nehoda pri obci Nitrica v okrese
Prievidza má ôsmu obeť. V Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach dnes nadránom podľahla ťažkým zraneniam 48-ročná žena zo Stropkova.

Voliči stredoázijského Kirgizska dnes rozhodujú o svojom novom
prezidentovi. Z predvolebnej kampane žiaden z kandidátov nevyšiel ako favorit, takže výsledok hlasovania sa dá predvídať len ťažko.

Viac ako 6,4 milióna oprávnených voličov môže dnes spolurozhodovať o
novom personálnom zložení rakúskeho parlamentu a nepriamo i o podobe budúcej rakúskej vlády.V alpskej republike sa začali predčasné parlamentné voľby, ktoré si vynútila roztržka koaličných partnerov.

Ústredný výbor Komunistickej strany Číny v sobotu ukončil prípravy
19. zjazdu strany a vydal komuniké, v ktorom konštatuje, že Čína za uplynulých päť rokov prešla hlbokými a zásadnými zmenami a dosiahla komplexné a prelomové úspechy.

Mohutná explózia bomby uloženej v nákladnom automobile usmrtila
v sobotu v somálskom hlavnom meste Mogadišo najmenej 50 ľudí a ďalších 80 ich zranila. K explózii sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale somálske úrady predpokladajú, že ide o samovražedný atentát.

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára bol v noci na nedeľu hlavnou
postavou duelu zámorskej NHL Arizona - Boston (2:6). Kapitán Bruins sa na jednoznačnom víťazstve hostí podieľal gólom a dvomi asistenciami a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Úrady v Írsku vyhlásili na časti svojho územia najvyšší - červený -
stupeň ohrozenia, ktoré pre ostrov predstavuje blížiaci sa hurikán Ophelia. Podľa írskej meteorologickej služby hurikán zasiahne západné pobrežie Írska v pondelok.

Škamlová neuspela v kvalifikácii na turnaji WTA v Moskve.
V sobotnom stretnutí 1. kola kvalifikácie nestačila na Česku Terezu Martincovú 1:6, 3:6.

Na zimnej paralympiáde sa slovenskí hokejisti na sánkach neobjavia.
Do Pjongčangu si miestenku na rok 2018 vybojovalo Česko, Švédsko a Japonsko.