Práve teraz

Česká polícia vyhlásila dnes popoludní pátranie po dvoch súrodencoch
so slovenským občianstvom - Davidovi a Leonardovi Lackóových - ktorých rodičia uniesli dnes počas povolenej návštevy z detského centra v Strakoniciach v Juhočeskom kraji.

Bývalú francúzsku ministerku kultúry Audrey Azoulayovú
dnes zvolili v Paríži za novú generálnu riaditeľku Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO).

Jadrová dohoda medzi Iránom a šiestimi svetovými mocnosťami
už nezodpovedá národným bezpečnostným záujmom Spojených štátov.Tie však od dohody z roku 2015 neodstúpia, uviedol dnes v prejave z Bieleho domu americký prezident Donald Trump.

Popradský policajný vyšetrovateľ obvinil vo štvrtok (12.10.)
24-ročného muža z Popradu z troch prečinov podvodu a štyroch zločinov podvodu.

KDH prijalo správu o prelomení prezidentovho veta poslancami
Národnej rady SR a o schválení novely zákona o Ústave pamäti národa s poľutovaním. Na Slovensku sa podľa hnutia nedokázali potrestať zločinci komunizmu i fašizmu.

Úvod

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) bude od soboty (14.10.)
až do volieb do orgánov samosprávnych krajov (4.11.) vykonávať špeciálny monitoring zameraný na dohľad nad dodržiavaním zákonnej úpravy vysielania v čase volebnej kampane.

Krajinám Balkánu, ktoré prechádzajú ťažkým obdobím,
treba odkázať, že sa s nimi v Európskej únii počíta. Povedal to dnes po rokovaniach prvého dňa dvojdňového summitu prezidentov Vyšehradskej štvorky (V4) v juhomaďarskom meste Szekszárd prezident SR Andrej Kiska.

Lufthansa preberá len časť skrachovanej leteckej spoločnosti
Air Berlin a jej zamestnancov. O jej ďalšie časti sa vedie medzi záujemcami zápas. Ich predaj však nebude rýchly.

Vymýšľanie nových a nových dôvodov na zavádzanie kontrol
na vnútorných hraniciach členských štátov schengenského priestoru povedie ku koncu Schengenu. Povedal to minister vnútra SR Robert Kaliňák.

Nenechám sa zastrašiť, nebojím sa politických intríg a nezastavíte ma.
Tak reaguje kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý na dnešné vyjadrenie predsedu SaS Richarda Sulíka. 

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval dnes Európsku úniu,
aby prijala rozhodnutie vo veci prístupových rokovaní jeho krajiny. Urobil tak týždeň pred začiatkom summitu lídrov EÚ, kde sa bude hovoriť o tejto téme, informovala agentúra DPA.

Anglický futbalový klub Chelsea Londýn sa približne tri týždne
musí zaobísť bez N\'Gola Kanteho. Dvadsaťšesťročný francúzsky stredopoliar si počas plnenia reprezentačných povinností privodil zranenie podkolennej šľachy.

Rakúsky konzervatívny minister zahraničných vecí Sebastian Kurz
na dnešnom predvolebnom mítingu v centre Viedne prisľúbil voličom, že ak sa stane premiérom, zastaví nelegálnu imigráciu a zavedie širokospektrálne zníženie daní.

Koniec voľného pohybu v rámci schengenského priestoru by bol osudový
pre Európsku úniu. Vyhlásil eurokomisár pre migráciu, vnútorné záležitosti a občianstvo Dimitris Avramopulos na dnešnom zasadnutí európskych ministrov vnútra a spravodlivosti v Luxemburgu.

Chorých v čakárňach lekárov ubudlo. Ambulancie tento týždeň
nahlásili 44.980 akútnych respiračných ochorení vrátane chrípky. Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 3,1 percenta.

Skupinu cudzincov bez cestovných dokladov zadržali hraniční policajti
v stredu popoludní v lesnom poraste pri obci Kalná Roztoka (okres Snina) pri hraniciach s Ukrajinou.

Vyhlásenie prezidenta ČR Miloša Zemana o kompenzácii, ktorú
by Ukrajina mohla dostať od Ruska za Krymský polostrov, Moskva vníma ako súčasť celoeurópskej debaty. Podľa agentúry RIA Novosti to dnes v Moskve vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Bývalý estónsky premiér Taavi Roivas vyhlásil, že odstúpi z postu
podpredsedu parlamentu tejto pobaltskej krajiny. Jeho rozhodnutie súvisí so sexuálnym škandálom členov estónskej delegácie počas septembrovej cesty v Malajzii.

Na zastavenie unikajúceho vodiča na Záhorí polícia použila zbraň.
Vodič pokračoval v jazde aj napriek varovným výstrelom, jeden z policajtov následne opakovane vystrelil do pravej spodnej časti vozidla.

Najkrajšie jablko na Slovensku vypestoval tento rok Václav Linda
z Kláštora pod Znievom. Jeho jablko odrody Bohemia dnes ocenila porota ako najkrajšie, v rámci súťaže Najkrajšie jablko Slovenska počas výstavy Jahrada 2017.