Nitriansky kraj

POZOR: Univerzitný most v Nitre bude uzatvorený do nedele večera

Most by mali cestári opäť otvoriť v nedeľu o 18. hodine.

Kandidatúru Grešša mladšieho v Nitre podporuje pravicová koalícia

Jeho podporovatelia vo svojich príhovoroch varovali pred trieštením hlasov vo voľbách, čo podľa nich bráni dosiahnutiu zmeny vo vedení mesta.

SERIÁL: Voda zo Studničky má mať zázračnú moc

Podľa legendy sa na tomto mieste zjavila v roku 1860 miestnemu pastierovi oviec postava panny v bielom rúchu s dieťaťom v náručí.

O post primátora Nitry sa bude uchádzať aj nezávislý kandidát Oremus

Spolu s Oremusom sa budú v novembrových komunálnych voľbách uchádzať o posty mestských poslancov aj ďalší 17 nezávislí kandidáti.

Dramaťák a Rebeli organizujú konkurz

Dramatický krúžok, ale aj Folklórom motivovaný súbor Slovenskí rebeli, žnú jeden úspech za druhým.

V Nových Sadoch našli telo DOBODANÉHO muža

Telo sa nachádzalo na pozemku rodinného domu.

Voda po dažďoch zaplavuje pivnice i cesty v okrese Nitra

Momentálne v teréne zasahuje niekoľko desiatok hasičov, ktorí pomáhajú pri odčerpávaní vody alebo odstraňovaní bahna z ciest.

V Turej Lúke sa uskutočnia Dni sliviek

Ďalší program návštevníkom prinesie praktické ukážky spracovania sliviek a tradičného varenia slivkového lekváru, ktoré budú prezentovať členovia folklórnej skupiny Kýčer z Turej Lúky.

V Nitre sa začali Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2018

V tomto roku sa uskutoční podujatie v znamení hesla Zdieľané dedičstvo, ktoré je spoločné aj pre Európsky rok kultúrneho dedičstva, ktorý bude v takmer 50 krajinách Európy.

Novozámčania môžu aj v novom školskom roku cestovať do školy zadarmo

Bezplatné cestovanie im umožní piaty ročník spoločného projektu novozámockej radnice a dopravnej spoločnosti Arriva Nové Zámky.

Mesto Prievidza bude mať nižší príjem z predaja pozemkov a budov

Rozpočet sa znižuje tak na strane výdavkov, ako aj príjmov o sumu asi 999.000 eur. Na strane kapitálových výdavkov je suma nižšia o viac ako 900.000 eur.

Skupina Horkýže Slíže štartuje vlastný festival Slížovica

Pozvanie kapely Horkýže Slíže prijal známy gastro majster Marcel Ihnačák, ocenený dvoma michelinskými hviezdami. Obľúbený šéfkuchár bude mať na festivale vlastný stánok.

Poplach v Štúrove: Z vagóna uniká kyselina

Na mieste je 15 hasičov s piatimi kusmi techniky.,aktualizované 

Jaguar zdvihol ceny realít v Nitre o desiatky percent

Hodnotu nehnuteľností ovplyvnilo hlavne správanie ľudí. Po ohlásení investície začala cena realít stúpať, preto mnohí predávajúci svoju ponuku z trhu radšej stiahli, aby počkali na vyššie ceny.

Pri zrážke dvoch áut v Šuranoch sa zranili traja ľudia

Na miesto udalosti smeruje posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Na slávnostnom zhromaždení si Nitrania pripomenuli výročie SNP

Podľa slov predsedu NSK Milan Belicu, malo SNP aj vojenský a strategický význam, pretože značne skomplikovalo presun a zásobovanie nemeckých jednotiek.,aktualizované 

V Kozárovciach sú ľudia na sochy hrdí, dali na ne aj peniaze

Podľa starostu Kozároviec Jozefa Majera sa názory na umelecké dielo rôznia. Nieko mu sa nepáči, podľa iných je dokonca gýčové, no podľa mnohých ľudí je krásne.

Ochotníci v Kozárovciach hrajú divadlo takmer 70 rokov

Ochotníci v Kozárovciach si s profesionálnymi umelcami z Nitry vždy veľmi dobre rozumeli a vzájomná spolupráca sa potom odzrkadlila aj v kvalite ich divadelných predstavení.

Pri heligónkach a prdákoch sa v Kozárovciach tancoval palotáš a mazuľa

Najstaršou folklórnou skupinou je Praslica, ktorej vznik siaha až do roku 1965. Súbor je držiteľom množstva ocenení z rôznych súťaží.,aktualizované 

Kozárovce preslávili ochotníci i monumentálne súsošie v strede obce

Obec má prakticky nulové úverové zaťaženie a vďaka dobrému hospodáreniu pripravuje viaceré investičné projekty. Je medzi nimi výstavba kanalizácie za viac ako jeden milión eur, ale aj menšie akcie.