NHL

Tréner ČR Jandač má pred MS zatiaľ tri posily z NHL, príde aj Musil

Budúci týždeň v utorok by sa mu mal na sústredení v Prahe hlásiť brankár Detroitu Petr Mrázek, neskôr výber doplnia aj krídelník Jakub Voráček z Philadelphie a obranca Jakub Kindl z Floridy.

Rinne vynuloval Chicago, Pánik rozdal 7 bodyčekov a Ducks zvíťazil

Slováci Marián Hossa a Richard Pánik v drese "jastrabov" vyšli naprázdno.,aktualizované

Švédov posilnia na tohtoročných MS Edler, Hedman a trio z Caroliny

Švédi sú záverečným súperom Slovákov v základnej A-skupine, vzájomný súboj je na programe v utorok 16. mája o 12.15 v kolínskej Lanxess aréne.

Veterán Iginla chce pokračovať v kariére

Tridsaťdeväťročný krídelník počas svojho krátkeho pôsobenia v Los Angeles opäť získal chuť do hokeja a rád by pôsobil v NHL aj v budúcej sezóne.

NHL: Chárov Boston otočil duel v Ottawe, Sekerov tím začal prehrou

Bruins dokázali otočiť nepriaznivý stav v tretej tretine, keď sa strelecky presadili Frank Vatrano pri svojom debute v play off a Brad Marchand, najproduktívnejší hráč "medveďov" v základnej časti.

Najpredávanejší dres v NHL je ten s menom Sindeyho Crosbyho

Hviezdny center Pittsburghu Penguins sa dostal na vrchol záujmu fanúšikov prvýkrát od sezóny 2013/14.

NHL: Tréner Ken Hitchcock sa vracia do Dallasu

Hitchcock v Dallase nahradil Lindyho Ruffa, toho vedenie prepustilo v pondelok po štyroch sezónach v klube. Stars sa neprebojovali do play off.

Doug Weight pokračuje v NY Islanders, vymenovali ho za hlavného kouča

Štyridsaťšesťročný bývalý center klubu sa stal dočasným trénerom tímu 17. januára po tom, čo vedenie vyhodilo jeho predchodcu Jack Capuana pre neuspokojivé výsledky. ,aktualizované

Tatara budú vo štvrtok operovať, rehabilitácia potrvá 4 až 6 mesiacov

Tatar v aktuálnej sezóne dosiahol v 82 zápasoch 46 kanadských bodov za 25 gólov, 21 asistencií a stal sa najproduktívnejším Slovákom v základnej časti profiligy.

Štartuje play off NHL: Toto sú dvojice, ktoré proti sebe nastúpia

Vyraďovacia časť NHL 2016/17 odštartuje v noci na štvrtok, keď je na programe úvodných päť stretnutí 1. kola.

NHL: Tréner Sutter a generálny manažér Lombardi v Los Angeles skončili

Novým viceprezidentom a generálnym manažérom sa stal niekdajší skvelý obranca Rob Blake, prezidentom a šéfom všetkých hokejových a obchodných operácií bude bývalý útočník Luc Robitaille.,aktualizované

Toto sú hráči uplynulého týždňa zámorskej NHL

Point zaznamenal v štyroch stretnutiach za Tampu Bay celkovo šesť kanadských bodov.

NHL: Vancouver po zlej sezóne odvolal trénera Desjardinsa

Spolu s ním končia aj jeho asistenti Doug Lidster a Perry Pearn.

NHL: Tallon sa stal generálnym manažérom Floridy Panthers

Vo funkcii nahradí Toma Rowea, ktorý zároveň skončil aj na trénerskej stoličke.

Play off NHL odštartuje v noci na štvrtok piatimi zápasmi 1. kola

V bojoch o Stanleyho pohár by sa mohli predstaviť až ôsmi slovenskí hokejisti, zrejme ich však začne menej.

Tatar sa rozlúčil s Joe Louis Arenou víťazným gólom. Predstihol Hossu

Tatar nazbieral v tejto sezóne 46 bodov (25 gólov a 21 asistencií), teda o jeden viac než vlani, Hossa skončil druhý so 45 bodmi (26+19), ale odohral o deväť zápasov menej ako jeho krajan.,aktualizované

NHL: Lindy Ruff na poste trénera Dallasu skončil

Dallas nepostúpil do play off, keď v Západnej konferencii obsadil až 11. miesto s bilanciou 34 víťazstiev, 37 prehier a 11 prehier po predĺžení, či nájazdoch.

NHL: McDavid víťazom Art Ross Trophy, najlepším kanonierom Crosby

Crosby z Pittsburghu nechal za sebou duo 40-gólových strelcov Austona Matthewsa z Toronta a Nikitu Kučerova z Tampa Bay.

Brankári Halák s Budajom voľní pre MS, Marinčin zatiaľ nie

Tréner Zdeno Cíger by mohol mať k dispozícii brankársku dvojicu z NHL, keďže po sobote je jasné, že Jaroslav Halák ani Peter Budaj so svojimi tímami nepostúpia do play off.

STANDING OVATION: Bickell pre roztrieštenú sklerózu ukončí kariéru

Hoci sa kanadský hokejista napriek pesimistickým prognózam vrátil v závere sezóny NHL na ľad, kariéru si už nepredĺži.

Halák opäť žiaril, ale v play off si nezachytá, Weight: Bol excelentný

"Ostrovanom" nestačila ani výhra 4:2 na ľade New Jersey, ku ktorej prispel Halák 37 úspešnými zákrokmi a stal sa prvou hviezdou duelu.,aktualizované

NHL: Montreal zvíťazil nad Tampa Bay, má šancu na postup

Slovenský brankár Peter Budaj za hostí nechytal, jeho kolega Andrej Vasilevskij zlikvidoval 27 z 29 striel súpera. ,aktualizované

Sobotkov návrat do NHL: So St. Louis podpísal trojročný kontrakt

Sobotka odišiel z NHL pred troma rokmi pre spory ohľadom kontraktu.

V domácom drese zaznamenal jednu asistenciu slovenský obranca Zdeno Chára.,aktualizované

Boston dohrá základnú časť NHL bez Marchanda

Štvrtý najproduktívnejší hráč aktuálnej sezóny dostal od profiligovej disciplinárky trest na dva zápasy.

Rusi sú praví patrioti: Na ZOH do Pjongčangu má v úmysle ísť aj Malkin

Malkin v rozhovore pre Sovietskij Sport vyjadril prekvapenie nad verdiktom NHL neprerušiť sezónu a neuvoľniť tak hokejistov zo svojej súťaže pre potreby národných tímov na ZOH 2018.

Vo veku 58 rokov zomrel bývalý fínsky reprezentant Ilkka Sinisalo

Sinisalo v 582 zápasoch základnej časti NHL zaznamenal 426 bodov (204+222), v play off odohral 68 duelov s 32 bodmi (21+11).

Washington obhájil Prezidentskú trofej, Ovečkin: Ideme správnym smerom

Capitals sa stali víťazmi Východnej konferencie, resp. Metropolitnej divízie a budú tak v play off disponovať výhodou domáceho ľadu počas celého ich účinkovania v ňom.

NHL: Chára je spokojný, že Boston postúpil do play off

Definitívne si miestenku v bojoch o Stanleyho pohár zabezpečili vďaka nočnému víťazstvu 4:0 nad Tampou Bay.

Jedným gólom prispel k triumfu hokejistov Bostonu slovenský kapitán Zdeno Chára, pre ktorého to bol už desiaty presný zásah v sezóne.

MOV je sklamaný z rozhodnutia NHL: Je nám ľúto športovcov

Vedenie NHL oznámilo, že nepreruší sezónu 2017/18, aby mohli jej hráči ísť na ZOH, a považuje celú vec za oficiálne uzavretú.

Hráči sú sklamaní z rozhodnutia NHL, Karlsson: Poškodí to hokej

Vedenie NHL vo svojom stanovisku uviedlo, že MOV a IIHF neponúkli žiadnu dostatočnú kompenzáciu za to, že profiliga na viac ako dva týždne preruší súťaž.

NHL: Dvojbodový Tatar prispel k triumfu Detroitu

Tatar zaznamenal v tretej tretine svoj 24. presný zásah v sezóne, ktorým v presilovej hre poslal Detroit do vedenia 3:2. ,aktualizované

Organizátori v Pjongčangu stále veria v štart hráčov z NHL

Vedenie NHL v pondelok odmietlo trojtýždňovú prestávku v súťaži a rokovania o tejto téme už považuje za uzavreté.

Vedenie NHL nepreruší sezónu, v Pjongčangu bez hráčov profiligy

Rokovania o tejto téme považuje za uzavreté, informovala web nhl.com.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Panarin, Johansson a Talbot

Panarin strelil v štyroch zápasoch päť gólov, pridal asistenciu a pomohol Blackhawks k poisteniu líderskej pozície v Západnej konferencii.

Hráči Chicaga Blackhawks prehrali doma s Bostonom Bruins 2:3. K triumfu hostí prispel 19. asistenciou v sezóne kapitán Zdeno Chára.,aktualizované

Českého brankára Neuvirtha prepustili z nemocnice, kolaps si nepamätá

Všetky jeho testy sú v poriadku, jeho zdravotný stav však budú lekári naďalej monitorovať.

Hokejisti Chicaga prehrali s Bostonom 2:3, Chára a Pánik asistovali

V domácom drese sa predstavil aj Marián Hossa, Tomáš Jurčo sa do zostavy nezmestil.

Chára asistoval pri triumfe Bostonu nad Floridou 5:2

Zdeno Chára bol s takmer 23 minútami na ľade najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu.,aktualizované