NHL

NHL: Arizona zdolala Vancouver, Pánik prispel asistenciou

Arizona zvíťazila nad Vancouverom 4:1.

NHL: Toronto si v príprave poradilo s Detroitom

Carolina bez Michala Čajkovského zvíťazila na ľade obhajcu titulu Washingtonu 5:4 po predĺžení.

NHL: Bortuzza potrestali za úder lakťom do hlavy Kempného

Dvadsaťdeväťročný Kanaďan vynechá predsezónne duely s Dallasom Stars a Washingtonom, takisto úvodný zápas sezóny 4. októbra proti Winnipegu Jets.

NHL: Černák pri výhre Tampy Bay v príprave s Floridou s dvoma pluskami

Ottawa v zostave s Christiánom Jarošom vyhrala na ľade Chicaga 2:1, slovenský obranca odohral takmer 15 minút a zapísal si jeden plusový bod.

VYBOJOVAL SI ZMLUVU: Čajkovský podpísal s Carolinou ročný kontrakt

Slovenský reprezentant zarobí za rok 650.000 amerických dolárov v prípade pôsobenia v NHL, 70.000 dolárov v prípade preradenia na úroveň nižšej súťaže AHL.

NHL: Lehterä je pod drobnohľadom vedenia profiligy pre kokaínovú kauzu

Lehterä všetky obvinenia poprel a jeho právnik Ari Nieminen zdôraznil, že voči hráčovi nebolo vznesené žiadne obvinenie.

NHL: Perry nestihne úvod novej sezóny, Anaheimu bude chýbať 5 mesiacov

Držiteľ Hartovej trofeje z roku 2011 sa v stredu podrobil operácii.

NHL: Tatarov gól Montrealu v príprave proti Torontu na výhru nestačil

Nedarilo sa ani Winnipegu, ktorý v zostave s útočníkom Markom Daňom prehral v Minnesote 3:4. Daňo zaznamenal pri takmer 11 minútovom pobyte na ľade dve trestné minúty a jednu strelu.

Philadelphia predstavila nového maskota, vyvolal sarkastické reakcie

Maskot dostal meno Gritty a tvorcovia sa inšpirovali známou postavičkou Sally z rozprávky Monsters.

NHL: Bakoša zastavilo zranenie, v príprave si už nezahrá

Bakoš, ktorý v júni podpísal ako voľný hráč s Bruins ročnú dvojcestnú zmluvu, bojoval v kempe o miesto v prvom tíme.

NHL: Durný putuje späť do USHL, Studenič opustil kemp New Jersey

Studenič odohral v hlavnom kempe tri zápasy bez bodového zisku.

NHL: Carolina s Čajkovským zvíťazila v prípravnom zápase v Nashville

Slovenský obranca odohral vyše 16 minút bez bodového zápisu.

NHL: Theodore sa dohodol s Vegas na 7-ročnom kontrakte

Dvadsaťtriročný obranca zarobí ročne v priemere 5,2 milióna amerických dolárov.

NHL: V Seattli odsúhlasili stavbu novej arény

Nový štadión s kapacitou 17.000 až 19.000 divákov vyrastie na mieste súčasnej KeyAreny, ktorú zbúrajú. Očakáva sa, že spoločnosť vynaloží na stavbu 700 miliónov amerických dolárov.

NHL: Cehlárik sa v drese Bostonu blysol v príprave proti Philadelphii

V 5. minúte zápasu otvoril skóre a o päť minút neskôr prihral na druhý gól hostí v podaní Brandona Carla.

SKONČIL NA FARME: O Budaja neprejavil záujem žiadnu klub NHL

Slovenského brankára do profiligy draftoval klub Colorado Avalanche, neskôr pôsobil aj v organizáciách Montreal Canadiens a Winnipeg Jets.

NHL: Gionta po 16 sezónach v profilige ukončil kariéru

Brian Gionta počas svojej kariéry odohral 1026 zápasov v základnej časti NHL, v ktorých nazbieral 595 bodov za 291 gólov a 304 asistencií. ,aktualizované

ZOPAKUJE SA HISTÓRIA? Los Angeles Budaja nechce, môže skončiť na farme

V prípade, že si ho z listiny nechránených hráčov do 24 hodín nezoberie žiadny iný klub NHL, tridsaťšesťročný veterán poputuje na farmu Ontario Reign v AHL.

NHL: Montreal predĺžil zmluvu s Byronom o štyri roky

Dvadsaťdeväťročný útočník bude mať priemerný ročný plat 3,4 milióna amerických dolárov.

NHL: Winnipeg v zostave bez Daňa zvíťazil v príprave nad Edmontonom

Dvomi gólmi a asistenciou sa na triumfe Jets podieľal Mark Scheifele.

NHL: Radovan Bondra sa rozlúčil s kempom Chicaga, sezónu začne v AHL

Blackhawks urobili cez víkend niekoľko škrtov, do AHL poslali dokopy 11 hráčov a zúžili svoj káder na 33 mien.

NHL: Wood podpísal s New Jersey novú štvorročnú zmluvu

Wood bol obmedzeným voľným hráčom a nezapojil sa do prípravy tímu v prípravnom kempe. K "diablom" sa pridá v nedeľu.

NHL: Tatar zavŕšil v príprave obrat Montrealu

Pre 27-ročného útočníka to bol prvý gól v drese Canadiens od nedávnej výmeny z Vegas. Tatar odohral vyše 15 minút a zaznamenal aj plusový bod.

NHL: Toronto s Marinčinom zdolalo v príprave Buffalo

Radosť z víťazstva mal aj ďalší slovenský zadák Erik Černák, ktorého Tampa Bay uspela na ľade Nashvillu jednoznačne 5:1.

NHL: Domi bude pykať za incident s Ekbladom, v príprave si už nezahrá

Domi sa v tretej tretine snažil vyprovokovať k bitke obrancu Panthers Aarona Ekblada, ktorý sa však biť nechcel a na jeho výzvu nereagoval.

NHL: Ružička a Roman skončili v kempe Calgary

Budú hrať opäť v juniorskej lige.

NHL: Daňov gól nezabránil prehre Winnipegu

Montreal si aj vďaka asistencii Tomáša Tatara poradil s Washingtonom 5:2.

NHL: Pavelec nedostal ponuku zo zámoria a tak ukončil kariéru

Dokopy odchytal v NHL 398 duelov. Predstavil sa aj na dvoch olympijských hrách, Svetovom pohári a v roku 2010 získal zlato na MS.

Sen sa mu zatiaľ NESPLNÍ: Fehérváry skončil v kempe Washingtonu

Osemnásťročného obrancu si Capitals vybrali v 2. kole tohtoročného vstupného draftu z celkovo 46. pozície. V kariére bude pokračovať vo švédskej SHL v klube HV71.

NHL: Jaroš asistoval pri prehre Ottawy s Torontom

V drese hostí zaznamenal tri plusové body obranca Martin Marinčin.

NHL: Boston bez Slovákov v zostave zdolal v Pekingu Calgary

Víťazstvom 3:1 tak nadviazali na triumf nad rovnakým súperom v rámci propagačného turné v Číne, v sobotu nad ním v Šen-čene vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch.

NHL: Čajkovský a Pánik skórovali pri víťazstvách svojich tímov

Dvadsaťšesťročný obranca Čajkovský otvoril skóre pri triumfe Caroliny Hurricanes na ľade Tampay Bay Lightning 4:1.

Americký hokejista odohral v predchádzajúcej sezóne za nováčika Vegas v základnej časti 78 zápasov, v ktorých strelil 15 gólov a pridal 22 asistencií.

NHL: Barkov sa stal kapitánom Floridy: Je to pre mňa najväčšia česť

Stal sa v poradí 10. kapitánom v histórii klubu.

NHL: Obranca Nurse podpísal s Edmontonom nový dvojročný kontrakt

Nurse bol v minulej sezóne s priemernou minutážou 22:15 druhým najvyťaženejším hráčom olejárov.

V prípravných stretnutiach v noci na utorok sa objavili aj ďalší dvaja slovenskí útočníci.

NHL: Morrissey sa dohodol na novej zmluve s Winnipegom

Morrissey si v minulej sezóna, ktorá preňho bola druhá celá v profilige, pripísal 26 bodov za 7 gólov a 19 asistencií.

NHL: Boston porazil Washington, Chára s Fehérvárym nebodovali

Obaja si pripísali jednu strelu na bránku.

Pittsburgh v úvode prípravy bez trénera, Sullivanovi zomrel otec

Sullivanov otec George, ktorý často navštevoval zápasy Penguins, zomrel v sobotu v Scituate v štáte Massachusetts.

Boston zdolal Flames, Cehlárik a Bakoš asistovali, oporou Halák

Boston síce premárnil trojgólový náskok, ale napokon vydrel víťazstvo, rozhodujúci nájazd premenil vo štvrtej sérii Jake DeBrusk.,aktualizované