Tatar prispel dvomi gólmi k triumfu Montrealu

Slovenský hráč Tomáš Tatar v drese Montrealu Foto: TASR/AP

Pánikova Arizona prehrala.

New York 19. januára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na sobotu v zámorskej NHL dvomi gólmi k triumfu Montrealu na ľade Columbusu 4:1. Na konto si pripísal dva plusové body. Canadiens natiahli víťaznú šnúru na štyri zápasy.

"V aréne Columbusu sa hrá každému súperovi ťažko. Blue Jackets majú skvelý tím. Ak však produkujeme dobrý hokej, dokážeme odohrať vyrovnanú partiu aj s tými najlepšími v profilige," uviedol Tatar pre oficiálnu webovú stránku súťaže.

Arizona v zostave s Richardom Pánikom prehrala s Pittsburghom 2:3 po predĺžení. Pánik zaznamenal plusový bod, o triumfe Penguins rozhodol 50 sekúnd pred koncom extračasu v predĺžení Phil Kessel. Slovenský útočník na začiatku tretej tretiny strelil gól, ale tesne pred ním fauloval jeho spoluhráč Oliver Ekman-Larsson gólmana hostí. Po zhliadnutí videa arbitri tento zásah neuznali.

Ottawa s Christiánom Jarošom zvíťazila na ľade Caroliny 4:1. Slovenský obranca odohral vyše 17 minút. Florida zdolala Toronto bez Martina Marinčina 3:1. V zostave domácich sa po dlhej pauze zavinenej zranením objavil útočník Vincent Trocheck. Opora "panterov" vynechala pre zlomeninu členka 27 zápasov. "Som šťastný, že som sa mohol vrátiť. Hokej mi veľmi chýbal."

Vancouver zvíťazil nad Buffalom 4:3, sezónny debut absolvoval za domácich brankár Thatcher Demko. Pripísal si 36 úspešných zákrokov. Čisté konto si udržal Thomas Greiss z New Yorku Islanders. Na ľade obhajcu Stanleyho pohára z Washingtonu zvíťazili "ostrovania" 2:0. Bol to špecifický zápas pre trénera hostí Barryho Trotza, ktorý vlani priviedol Capitals k zisku prestížnej trofeje . Domáci diváci mu pripravili ovácie počas spomienkového videa.

Líder Západnej konferencie Calgary triumfoval na vlastnom ľade 6:4 nad Detroitom. "Moji hráči majú veľa sebavedomia a veria si. Na striedačke to je cítiť," povedal tréner "plameňov" Bill Peters.

sumáre:

FLORIDA PANTHERS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 10. Hoffman (Yandle, Bjugstad), 15. Matheson (Trocheck, Huberdeau), 59. Vatrano (Pysyk) – 2. Hainsey (Rielly, Kapanen). Brankári: Luongo - Sparks, strely na bránku: 29:21, 16.741 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS – MONTREAL CANADIENS 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 46. Bjorkstrand (Nash, Jones) – 7. Tatar (Weber, Chaput), 29. Tatar (Danault, Gallagher), 58. Armia (Domi, Weber), 59. Armia (Domi, Petry). Brankári: Korpisalo - Price, strely na bránku: 35:26, 18.892 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - NEW YORK ISLANDERS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 46. Bailey (Barzal, Pelech), 48. Clutterbuck (Cizikas, Pelech). Brankári: Holtby - Greiss, strely na bránku: 19:25, 18.605 divákov.

CAROLINA HURRICANES - OTTAWA SENATORS 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 32. Foegele – 16. Pääjärvi (Ceci, Smith), 28. Ryan (Dzingel, Duchene), 28. Stone (Tierney), 37. Wolanin (Tkachuk, Ceci). Brankári: Mrázek - Nilsson, strely na bránku: 34:26, 15.598 divákov

CALGARY FLAMES - DETROIT RED WINGS 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)

Góly: 28. Bennett (Neal, Brodie), 35. Monahan (Gaudreau, Lindholm), 48. Neal (Bennett, Andersson), 55. Giordano (Ryan), 57. Bennett (Ryan, Brodie), 60. Brodie (Tkachuk, Smith) – 20. Mantha (Kronwall, Nyquist), 34. Larkin (Green, Bertuzzi), 45. Green (Vanek, Nielsen), 49. Larkin (Nyquist, Bertuzzi). Brankári: Smith - Howard, strely na bránku: 36:35, 19.289 divákov.

ARIZONA COYOTES - PITTSBURGH PENGUINS 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 13. Keller (Ekman-Larsson, Garland), 55. Stepan (Hjalmarsson, Hinostroza) – 25. Riikola (Pettersson, Simon), 26. Guentzel (Cullen, Wilson), 65. Kessel (Crosby, Malkin). Brankári: Kuemper - Murray, strely na bránku: 32:35, 14.757 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - BUFFALO SABRES 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 13. Edler (Horvat, Boeser), 16. Bärtschi (Pouliot), 28. Boeser (Horvat), 46. Eriksson (Leivo, Beagle) – 9. Rodrigues (Ristolainen, Sobotka), 23. Okposo (Larsson, Girgensons), 33. Reinhart (Sheary, Eichel). Brankári: Demko - Ullmark, strely na bránku: 23:39, 18.176 divákov.

Tomáš Tatar (Montreal) 17:05 2 0 2 +2 3 0

Richard Pánik (Arizona) 18:26 0 0 0 +1 1 2

Christián Jaroš (Ottawa) 17:01 0 0 0 0 1 0