Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Sekera asistoval pri víťaznom góle Edmontonu, v Caroline sa nehralo

Na archívnej snímke Andrej Sekera (2) v drese Edmonton Oilers'. Foto: TASR/AP

Sekera dobre potiahol puk až do útočného pásma, a keď dáte McDavidovi puk do výhodnej pozície, určite niečo vymyslí. Dosiahli sme ťažko vybojované víťazstvo, povedal jeho spoluhráč Nugent-Hopkins.

Washington 20. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Andrej Sekera sa v noci na utorok v NHL asistenciou podieľal na víťaznom góle Edmontonu. Oilers triumfovali na klzisku St. Louis Blues 3:2 po predĺžení, rozhodujúci zásah strelil v 63. minúte Ryan Nugent-Hopkins. Spoločne s obrancom asistoval Connor McDavid.

"Sekera dobre potiahol puk až do útočného pásma, a keď dáte McDavidovi puk do výhodnej pozície, určite niečo vymyslí. Dosiahli sme ťažko vybojované víťazstvo," povedal Nugent-Hopkins pre oficiálny web zámorskej súťaže.

Zápas medzi Carolinou Hurricanes a Detroitom Red Wings sa neuskutočnil pre poruchu chladenia ľadu na zimnom štadióne v Raleigh.

NHL - sumáre:

PHILADELPHIA FLYERS - NASHVILLE PREDATORS 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. MacDonald (Voráček, Provorov) - 52. Forsberg (Irwin, Ekholm), rozh. nájazd Ellis. Brankári: Mason - Rinne, strely na bránku: 32:31, 19.660 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - ANAHEIM DUCKS 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Matthews (Zajcev, Hyman), 52. Kadri (Hunwick) - 39. Getzlaf (Vatanen, Fowler), 42. Ritchie (Kaše), 54. Fowler (Kesler). Brankári: Andersen - Gibson, strely na bránku: 35:28, 18.861 divákov.

ST. LOUIS BLUES - EDMONTON OILERS 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 5. Brodziak (Shattenkirk), 13. Tarasenko (Fabbri, Parayko) - 12. Pitlick (Draisaitl), 46. Maroon (Davidson, Draisaitl), 63. Nugent-Hopkins (McDavid, SEKERA). Brankári: Hutton - Talbot, strely na bránku: 27:35, 19.357 divákov.

ARIZONA COYOTES - CALGARY FLAMES 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Góly: 6. Dvorak (Jooris), 50. White (Dvorak) - 29. Backlund (D. Hamilton, Tkachuk), 41. Brouwer (Gaudreau, Versteeg), 53. Versteeg (Monahan, Brouwer), 59. Brodie (Tkachuk). Brankári: Smith - Elliott, strely na bránku: 27:28, 12.192 divákov.

Slovák v akcii:
Andrej Sekera (Edmonton) 23:59 0 1 1 -1 1 0
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/