NHL:Anaheim zdolal Columbus a ukončil sedemzápasovú sériu prehier

Na snímke radosť hráčov Anaheimu. Foto: TASR/AP

Hetrikom sa v drese Ducks zaskvel obranca Cam Fowler, víťazný gól strelil 36 sekúnd po začiatku predĺženia.

New York 5. novembra (TASR) - Hokejisti Ottawy v zostave s Christiánom Jarošom prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL s Tampou Bay 3:4 po predĺžení. Slovenský obranca strávil na ľade takmer 14 minút a na konto si pripísal mínusový bod. O triumfe Lightning rozhodol v 14. sekunde predĺženia Yanni Gourde.

Pre Ottawu aj Tampu to bol jubilejný 2000. duel v základnej časti NHL, oba kluby vstúpili do súťaže zhodne v sezóne 1992/93. Senators mali lepší vstup do zápasu, dvojgólový náskok však premárnili. Hostia vyrovnali na 3:3 26,4 sekundy pred koncom tretej tretiny, keď sa pri power play bez brankára presadil Brayden Point. Ten istý hráč si v úvode predĺženia nakorčuľoval z krídla pred brankára Craiga Andersona a Gourde dorážkou do odkrytej bránky rozhodol o triumfe "bleskov". "Je nešťastím takto prehrať, pretože sme v zápase ukázali viacero dobrých vecí. Skvele nám zachytal brankár. To, čo nám robí problém, je hrať naplno celých 60 minút. Takéto stretnutie by sme mali doviesť do víťazného konca," vyjadril sa center "senátorov" Matt Duchene.

New York Rangers si aj vďaka dvom gólom Jimmyho Veseya poradili s Buffalom Sabres 3:1. Veľkou oporou "jazdcov" bol švédsky brankár Henrik Lundqvist, ktorý kryl 39 striel. Rangers po slabšom vstupe do sezóny dosiahli tretie víťazstvo za sebou, zaplatili zaň však daň v podobe zranenia mladíka Bretta Howdena, ktorý odstúpil v druhej tretine.

Anaheim zdolal Columbus 3:2 po predĺžení a ukončil sedemzápasovú sériu prehier. Hetrikom sa v drese Ducks zaskvel obranca Cam Fowler, víťazný gól strelil 36 sekúnd po začiatku predĺženia. "Dnes to bolo o tom, že som bol v správnom čase na správnom mieste. Najdôležitejšie však je, že sa nám konečne podarilo prelomiť čiernu sériu a našli sme cestu k víťazstvu," citoval slová Fowlera oficiálny web profiligy. Columbusu nepomohli k plnému bodovému zisku ani dva góly Pierrea-Luca Duboisa. Fowler je siedmym obrancom v histórii ligy, ktorý strelil v zápase základnej časti hetrik vrátane víťazného gólu v predĺžení. V dejinách Ducks sa to pred ním podarilo iba dvom zadákom - Slovákovi Ľubomírovi Višňovskému (4. marca 2011) a Švédovi Hampusovi Lindholmovi (21. decembra 2017).

NHL - sumáre:

OTTAWA SENATORS - TAMPA BAY LIGHTNING 3:4 pp (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 5. Ryan (Stone, Chabot), 15. Lajoie (Dzingel, Bödker), 56. Ceci (Tierney, Stone) – 21. Paquette (Callahan, McDonagh), 44. Joseph (Cirelli, Stralman), 60. B. Point (Johnson, McDonagh), 61. Gourde (Point, McDonagh). Brankári: Anderson - Domingue, strely na bránku: 25:43, 11.364 divákov.

NEW YORK RANGERS - BUFFALO SABRES 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 21. Pionk (Namestnikov, Zibanejad), 21. Vesey (Howden, Fast), 59. Vesey (Skjei) – 47. Sheary. Brankári: Lundqvist - Hutton, strely na bránku: 22:40, 16.904 divákov.

ANAHEIM DUCKS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 30. Fowler (Rakell, Montour), 39. Fowler (Lundeström, Sherwood), 61. Fowler (Henrique, Silfverberg) – 24. Dubois (Jenner, Jones), 60. Dubois (Dubinsky, Jones). Brankári: Gibson - Korpisalo, strely na bránku: 30:26, 16.727 divákov.