Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

NHL: Tomáš Tatar prispel asistenciou k triumfu Vegas

Na snímke sa hráč Detroit Red Wings - Trevor Daley teší spolu s Tomášom Tatarom z gólu. Foto: TASR/AP

Na ľade sa predstavil aj slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý odohral necelých 13 minút s bilanciou dve strely a mínusový bod.

New York 31. marca (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu Vegas Golden Knights nad St. Louis 4:3 po predĺžení. O dvoch bodoch pre domácich rozhodol presným zásahom v 22. sekunde predĺženia Jonathan Marchessault.

"Hrali sme veľmi dobre, boli sme aktívni. Podporovali sme sa navzájom a v našej hre bolo veľa pozitív. Teraz sme blízko k víťazstvu v divízii a chceme to dokázať pre našich fanúšikov," citoval portál nhl.com strelca víťazného gólu. "Bluesmani" prehrali prvýkrát po predchádzajúcich šiestich víťazstvách. Tatar strávil na ľade 14 minút a 35 sekúnd.

Hokejisti Colorada si posilnili šance v boji o účasť v play off hladkým domácim triumfom 5:0 nad Chicagom. "Nepozeráme sa na výsledky ostatných súperov, ale staráme sa o seba. Chceme získať čo najviac bodov v zostávajúcich zápasoch a uvidíme, ako to celé o týždeň dopadne. Je veľmi dôležité, že dokážeme bojovať o body v každom zápase," povedal tréner Colorada Jared Bednar. V drese hostí sa predstavil slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý odohral necelých 13 minút s bilanciou dve strely a mínusový bod. V tretej tretine zápasu sa zrazil s domácim brankárom Semjonom Varlamovom, ktorý utrpel zranenie v spodnej časti tela a miesto v bránke prepustil náhradníkovi Jonathanovi Bernierovi.

V dôležitom súboji o "vyraďovačku" vyhral Anaheim doma nad Los Angeles 2:1 po predĺžení. V nadstavení rozhodol Rickard Rakell, ktorý predviedol odvážne sólo z vlastného obranného pásma. "Vedel som, že už nezostáva veľa času. Chcel som nabrať rýchlosť a pokúsiť sa zakončiť. Bol to skvelý pocit, keď som videl, že je puk v sieti," uviedol Rakell.

Toronto triumfovalo na ľade NY Islanders 5:4, v bránke domácich sa nepredstavil Jaroslav Halák. Za hostí bodoval už v jedenástom zápase za sebou útočník Mitchell Marner. Brankár "javorových listov" Fredrik Andersen si pripísal 37. víťazstvo v sezóne, čím vyrovnal rekord Eda Belfoura zo sezóny 2002/2003 a Andrewa Raycrofta (2006/2007).

Teoretickú šancu na play off si udržala Carolina vďaka výhre vo Washingtone 4:1. Domácim útočník T.J. Oshie utrpel zranenie v dolnej časti tela a v tretej tretine odstúpil zo zápasu.

Tampa Bay je na čele Východnej konferencie po triumfe 7:3 na ľade NY Rangers, dvoma gólmi a asistenciou sa pod to podpísal Cedric Paquette. "Blesky" zvíťazili po troch predchádzajúcich prehrách a ziskom 108 bodov vyrovnali klubový rekord zo sezóny 2014/2015 v počte dosiahnutých bodov. Tréner Tampy Jon Cooper zaznamenal s tímom 240. víťazstvo a prekonal tak doterajšie klubové maximum bývalého kouča Johna Tortorellu.

NHL - sumáre:

NEW YORK ISLANDERS - TORONTO MAPLE LEAFS 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Góly: 13. Beauvillier (Eberle, Pelech), 19. Boychuk (Beauvillier, Nelson), 31. Nelson (Ladd, Pelech), 47. Tavares (Lee, Eberle) – 17. Kadri (Marner, Rielly), 28. Zajcev (Matthews, Gardiner), 38. Marner (Gardiner, Kadri), 43. Van Riemsdyk (Hainsey), 57. Matthews (Nylander, Hyman). Brankári: Gibson - Andersen, strely na bránku: 33:32, 13.018 divákov.

NEW YORK RANGERS - TAMPA BAY LIGHTNING 3:7 (1:0, 0:2, 2:5)

Góly: 15. Skjei (Bučnevič, Desharnais), 49. Chytil (Zuccarello, Hayes), 57. Kreider (Zibanejad, Fast) – 24. Paquette (Miller, Sergačov), 25. Killorn (Cirelli, Hedman), 41. Miller (Hedman, Killorn), 42. Paquette (Conacher, Kunitz), 43. Point (Gourde), 59. Point (Gourde), 60. Girardi (Paquette, Kunitz). Brankári: Pavelec - Dominque, strely na bránku: 31:50, 18.006 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - CAROLINA HURRICANES 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 23. Kempný (Carlson, Oshie) – 24. Ryan (Nordström, Slavin), 32. Faulk (Di Giuseppe, Ryan), 55. Aho (Zykov, Teräväinen), 58. McGinn (Staal, Williams). Brankári: Holtby - Darling, strely na bránku: 21:30, 18.506 divákov.

COLORADO AVALANCHE - CHICAGO BLACKHAWKS 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 19. Andrighetto (Girard), 29. Barrie (Landeskog, Rantanen), 47. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 49. Jost (Barrie, Jost), 58. Andrighetto. Brankári: Varlamov (54. Bernier) - Delia, strely na bránku: 36:33, 17.985 divákov.

ANAHEIM DUCKS - LOS ANGELES KINGS 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0 pp)

Góly: 37. Ritchie (Beauchemin, Kaše), 65. Rakell (Montour, Kaše) – 7. Doughty (Kopitar, Brown). Brankári: Gibson - Quick, strely na bránku: 33:29, 17.473 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - ST. LOUIS BLUES 4:3 pp (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Karlsson (Eakin), 14. Marchessault (Tuch, Karlsson), 37. Neal (Haula, TATAR), 61. Marchessault (Schmidt, Karlsson) – 3. Berglund (Steen, Brodziak), 17. Schenn (Schwartz, Tarasenko), 47. Thorburn (Upshall, Sundqvist). Brankári: Subban - Allen, strely na bránku: 26:24, 18.191 divákov.

Tomáš Jurčo (Chicago) 12:57 0 0 0 -1 2 0

Tomáš Tatar (Vegas) 14:35 0 1 1 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/