Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Slováci v noci na stredu nebodovali, Halák i Budaj s prehrami

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Z víťazstva sa tešili iba Marián Hossa s Richardom Pánikom, ich Chicago triumfovalo na ľade New Yorku Rangers v zostave s Marekom Hrivíkom 2:1.

New York 14. decembra (TASR) -V desiatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa predstavilo deväť slovenských hokejistov, všetci však vyšli bodovo naprázdno. Z víťazstva sa tešili iba Marián Hossa s Richardom Pánikom, ich Chicago triumfovalo na ľade New Yorku Rangers v zostave s Marekom Hrivíkom 2:1.

Veľkú zásluhu na druhom víťazstve "jastrabov" za sebou a treťom z posledných štyroch zápasov má brankár Scott Darling, ktorý zaznamenal 33 zásahov. "Bol absolútne úžasný," povedal o svojom brankárovi bývalý útočník Rangers Artem Anisimov, ktorý v 39. minúte strelil rozhodujúci gól duelu. Darling nastúpil šiestykrát za sebou, pretože Corey Crawford absolvoval 3. decembra operáciu slepého čreva. V bránke Rangers dostal štvrtýkrát za sebou šancu Antti Raanta, hoci Henrik Lundqvist je zdravý a prvýkrát sa musel zmieriť s prehrou. Obranca Chicaga Trevor van Riemsdyk ukončil v druhej tretine jeho sériu bez inkasovaného gólu, ktorá trvala 176 minút a 22 sekúnd. Z tria Slovákov sa bodovo nepresadil ani jeden, ale dali o sebe vedieť. Hossa zachránil víťazstvo pred svoj tím, keď 80 sekúnd pred koncom odpálil puk z bránkovej čiary po strele J.T. Millera. Na ľade strávil najskúsenejší Slovák v tomto zápase viac ako 20 minút, zaznamenal plusový bod a dvakrát vystrelil. Jednu strelu zaznamenal Pánik, ale po jeho pokuse mal Raanta plné ruky práce. V drese domácich odohral piaty duel v sezóne Hrivík, ktorý stále čaká na svoj prvý bod. Počas 13 a pol minúty na ľade si pripísal "plusku" a tri strely. Do zostavy Chicaga sa po zraneniach vrátili kapitán Jonathan Toews a obranca Brent Seabrook.

New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali s Washingtonom 2:4. Halák kryl 34 striel, Capitals natiahli víťaznú sériu na päť zápasov. O triumfe Washingtonu rozhodol v tretej tretine dvomi gólmi sviatočný strelec Matt Niskanen. Obranca Caps si pripísal vôbec prvé zásahy v prebiehajúcej sezóne, dvojgólový zápas odohral naposledy 4. marca 2014 ešte ako hráč Pittsburghu. "Matt má v tíme najmä defenzívne úlohy. Dnes ozdobil svoju hru dvomi gólmi, z čoho boli naši hráči nadšení a chceli mu dopriať aj hetrik," povedal pre nhl.com tréner Washingtonu Barry Trotz. Islanders prehrali druhý zápas za sebou a v noci na piatok privítajú doma silné Chicago. "Vieme, že Blackhawks majú skvelý tím a nebude to jednoduché. Musíme však odohrať dobrý zápas a nájsť cestu k víťazstvu," povedal Halák zámorským médiám.

Peter Budaj s Mariánom Gáboríkom nezabránili prehre Los Angeles na ľade Buffala 3:6. Kings v úvodnom vystúpení na deväťzápasovom tripe viedli 2:0, Sabres však v druhej tretine v priebehu šiestich minút otočili na 4:2. Jack Eichel sa v drese domácich blysol dvomi gólmi a asistenciou. Budaj zneškodnil 18 pokusov, po góle Briana Giontu v 34. minúte ho vystriedal Jeff Zatkoff, ktorý raz inkasoval a v tretej tretine sa do bránky Kings opäť vrátil Budaj. Buffalo zdolalo Los Angeles na domácom ľade ôsmykrát za sebou, úspešnú sériu ťahajú Sabres od 21. februára 2003. Gáborík bol na ľade 15 a pol minúty, pripísal si plusku a dve strely. Skóre duelu otvoril slovinský center Anže Kopitar, ktorý dal svoj 246. gól v drese Kings a v klubovej histórii vyrovnal na šiestom mieste Waynea Gretzkého. Kings sa najbližšie predstavia v Detroite. "Musíme si tento zápas rozobrať na videu a poučiť sa z chýb. Nezostáva nič iné len pracovať ďalej. V Detroite chceme odohrať dobrý zápas," povedal dvojgólový strelec Kings Jeff Carter. Los Angeles prehrali tri z uplynulých štyroch duelov.

Detroit v útoku s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom prehral s Arizonou 1:4. Pod desiate víťazstvo Coyotes v sezóne sa podpísal najmä brankár Mike Smith, ktorý chytil 37 striel Red Wings. Arizona sa rehabilitovala za pondelňajší debakel 0:7 v Pittsburghu. Center Peter Holland zaznamenal vo svojom debute v drese Arizony po piatkovej výmene z Toronta dve asistencie. Detroit prehral tretí zápas za sebou, k ukončeniu negatívnej série nepomohli ani slovenskí hokejisti. Tatar bol na ľade 17 minút a 12 sekúnd, pripísal si mínusku a jednu strelu. Jurčo, ktorý úvod sezóne vynechal pre zranenie chrbta, nastúpil na svoj ôsmy zápas sezóny a stále čaká na prvý kanadský bod. V závere tretej tretine bol k nemu blízko, ale po jeho strele zazvonila za Smithom žrď. "Začali sme veľmi zle, prvá tretina bola z našej strany katastrofálna. Zodpovednosť za to nesú lídri tímu počínajúc mnou," povedal pre espn.com kapitán Detroitu Henrik Zetterberg.

Nedarilo sa ani Edmontonu s obrancom Andrejom Sekerom, kanadský tím podľahol Columbusu 1:3. Blue Jackets vyhrali už siedmy zápas za sebou. V bránke víťazného tímu podal výborný výkon Sergej Bobrovskij, ktorý chytil 33 striel "olejárov". Päťkrát ho ohrozil Sekera, ktorý bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu (24:36). Hviezdou zápasu bol Sam Gagner, ktorý sa proti svojmu bývalému tímu blysol bilanciou 1+1. Gagner odohral za Edmonton, ktorý ho draftoval v roku 2007, sedem sezón, počas ktorých dal 101 gólov a pridal 194 asistencií. Edmonton prehral piaty z uplynulých šiestich duelov.

Husársky kúsok sa podaril Caroline, ktorá v tretej tretine zmazala trojgólové manko, nasúkala Vancouveru poltucet a napokon zvíťazila 8:6. Dva góly strelil Jeff Skinner, Victor Rask a Justin Faulk mali bilanciu 1+2. Hurricanes vyhrali na domácom ľade siedmykrát za sebou. "Bol to zábavný zápas. Málo som takých zažil. Verím, že si to užili diváci tak ako aj my," povedal Jordan Staal, ktorý skóroval vo svojom prvom zápase po návrate na ľade. Sedem duelov vynechal pre otras mozgu. Canucks viedli po dvoch dejstvách 5:2, ale záver zápasu vôbec nezvládli. Carolina dala štyri góly v priebehu štyroch minút a 40 sekúnd a v 46. minúte po zásahu Faulka viedli 6:5.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - LOS ANGELES KINGS 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
Góly: 30. O'Reilly (Ristolainen), 34. Eichel (Okposo, Moulson), 34. Gionta (Falk, Larsson), 36. Eichel (Okposo, Moulson), 56. Kane (Eichel, Okposo), 60. Reinhart (Ristolainen) - 3. Kopitar (Lewis, Muzzin), 28. Carter (Toffoli, Forbort), 45. Carter. Brankári: Lehner - BUDAJ (34.-40. Zatkoff), strely na bránku: 26:33, 18.375 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - WASHINGTON CAPITALS 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 10. Nelson (Clutterbuck, Seidenberg), 31. Kuljomin (Leddy, Cizikas) - 23. Connolly (Eller, Vrána), 28. Williams (Vrána, Kuznecov), 42. Niskanen (Orlov, Johansson), 59. Niskanen (Kuznecov, Carlson). Brankári: HALÁK - Holtby, strely na bránku: 28:38, 12.730 divákov.

NEW YORK RANGERS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 29. Fast (Lindberg) - 26. van Riemsdyk (Panarin, Anisimov), 39. Anisimov (Campbell, Panarin). Brankári: Raanta - Darling, strely na bránku: 34:26, 18.006 divákov.

CAROLINA HURRICANES - VANCOUVER CANUCKS 8:6 (2:1, 0:4, 6:1)
Góly: 6. Aho (Pesce, Stempniak), 10. Skinner (Hanifin, Ryan), 42. Skinner (Ryan, Rask), 45. Hainsey (Faulk, Rask), 45. Rask (Ryan, Skinner), 46. Faulk (Lindholm, J. Staal), 53. J. Staal (Lindholm, Nordström), 60. Stempniak (Faulk) - 8. Baertschi (Horvat, Burrows), 25. Burrows (Baertschi, Trjamkin), 26. Granlund (Eriksson), 29. Hutton (Sutter), 35. Baertschi (H. Sedin, D. Sedin), 55. Sutter (Gudbranson). Brankári: Ward (26. Leighton) - Miller (46. Markström), strely na bránku: 36:34, 11.721 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - SAN JOSE SHARKS 2:3 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Hyman (Matthews, Nylander), 28. Matthews (Nylander, Gardiner) - 53. Braun (Tierney, Karlsson), 55. Pavelski (Braun, Marleau), rozh. náj. Couture. Brankári: Andersen - Jones, strely na bránku: 31:42, 19.380 divákov.

DETROIT RED WINGS - ARIZONA COYOTES 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 17. Athanasiou (Nyquist, Vanek) - 3. DeAngelo (Rieder, Ekman-Larsson), 20. Crouse (Vrbata), 23. McGinn (Holland, Chychrun), 52. McGinn (Duclair, Holland). Brankári: Howard - Smith, strely na bránku: 38:19, 20.027 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - ST. LOUIS BLUES 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)
Góly: 25. Neal (Johansen), 27. Forsberg (Arvidsson, Ekholm), 44. Johansen (Wilson), 50. Fisher (Wilson, Arvidsson), 51. Ribeiro (Smith, Fiala), 59. Fisher (Watson) - 11. Shattenkirk (Tarasenko), 17. Reaves (Brodziak, Edmundson), 22. Hunt (Tarasenko, Shattenkirk). Brankári: Rinne - Allen (51. Hutton), strely na bránku: 36:26, 17.113 divákov.

MINNESOTA WILD - FLORIDA PANTHERS 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 12. Parise (Pominville, Brodin), 25. Haula (Niederreiter, Coyle), 30. E. Staal (Pominville, Spurgeon), 47. Koivu (Zucker, Granlund), 49. Zucker (Dumba, Brodin) - 56. McIlrath (Marchessault, Smith). Brankári: Dubnyk - Luongo (49. Reimer), strely na bránku: 22:30, 18.754 divákov.

DALLAS STARS - ANAHEIM DUCKS 6:2 (0:0, 1:1, 5:1)
Góly: 34. Johns (Jamie Benn, Seguin), 46. Hamhuis (Jamie Benn, Spezza), 47. Cracknell (Oduya), 51. Eaves (Hudler), 53. Jamie Benn (Jordie Benn, Seguin), 54. Faksa (Jordie Benn) - 36. Getzlaf (Rakell), 42. Perry (Getzlaf). Brankári: Niemi - Gibson (53. Bernier), strely na bránku: 27:36, 17.543 divákov.

EDMONTON OILERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 8. Pitlick (Letestu, Kassian) - 28. Gagner (Wennberg, Werenski), 48. Atkinson (Gagner, Wennberg), 49. Calvert (Anderson). Brankári: Talbot - Bobrovskij, strely na bránku: 34:31, 18.347 divákov.

_____________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/