Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Hokejisti Chicaga Foto: TASR/AP

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL gólom k triumfu Chicaga nad Dallasom 3:1.

New York 12. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL gólom k triumfu Chicaga nad Dallasom 3:1. Elitný krídelník v 23. minúte vyrovnal na 1:1.

Daňa nezabránila prehre Winnipegu na ľade Edmontonu v zostave s Andrejom Sekerom 2:3. New York Rangers s Marekom Hrivíkom si poradili s New Jersey Devils 5:0.

Chicago dokázalo uspieť proti Dallasu napriek absencii viacerých opôr - brankára Coreyho Crawforda, centra Jonathana Toewsa i obrancu Brenta Seabrooka. "Bol to pre nás dobrý test, či sme schopní obstáť aj bez kľúčových hráčov. Je ťažké nahradiť kohokoľvek z nich, no mladí chalani, ktorí nedostávajú na ľade až toľko priestoru, sa chopili šance. Je to pozitívny signál do budúcnosti," uviedol Hossa pre oficiálnu stránku profiligy.

NHL - sumáre:

ANAHEIM DUCKS - OTTAWA SENATORS 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Cramarossa (Manson, Theodore), 13. Perry (Fowler, Getzlaf), 20. Vermette (Rakell, Silfverberg), 31. Ritchie (Vermette, Kaše), 48. Vatanen (Kesler, Perry) - 8. Dzingel (Ryan, Brassard). Brankári: Gibson - Condon (21. Hammond), strely na bránku: 32:22, 15.714 divákov.

DETROIT RED WINGS - PHILADELPHIA FLYERS 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 63. Schenn (Provorov, Simmonds). Brankári: Howard - Stolarz, strely na bránku: 28:36, 20.027 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - VANCOUVER CANUCKS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 14. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 46. Williams (Kuznecov, Ovečkin), 60. Wilson (Winnik, Niskanen). Brankári: Holtby - Markström, strely na bránku: 29:20, 18.506 divákov.

MINNESOTA WILD - ST. LOUIS BLUES 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 21. Dumba (Parise), 28. Niederreiter (Suter, Haula), 60. Granlund (Prosser, Staal) - 36. Tarasenko (Fabbri, Hunt). Brankári: Dubnyk - Allen, strely na bránku: 25:23, 18.363 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - DALLAS STARS 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 23. HOSSA (Hartman, Hinostroza), 33. Anisimov, 51. Panarin (Keith, Kane) - 22. Shore (Klingberg, McKenzie). Brankári: Darling - Lehtonen, strely na bránku: 27:24, 21.451 divákov.

NEW YORK RANGERS - NEW JERSEY DEVILS 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 17. Kreider (Zuccarello, Klein), 37. Miller (Hayes), 40. Skjei (Stepan, Lindberg), 47. Pirri (Kreider, McDonagh), 59. Vesey (Pirri, Holden). Brankári: Raanta - Schneider, strely na bránku: 31:19, 18.006 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - COLORADO AVALANCHE 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 58. Gardiner (Zajcev, Marner) - 19. Rantanen (Duchene, Iginla), 48. MacKinnon (Barrie, Varlamov), 59. Comeau. Brankári: Bibeau - Varlamov, strely na bránku: 52:29, 18.875 divákov.

EDMONTON OILERS - WINNIPEG JETS 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 22. Klefbom (Pitlick, Maroon), 43. Letestu (McDavid, Lucic), 52. Letestu - 15. Perreault (Little, Trouba), 32. Thorburn (DAŇO). Brankári: Talbot - Hellebuyck, strely na bránku: 30:31, 18.347 divákov.

/legenda: za
menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/