Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

NHL: Chicago prehralo v Caroline, premiérové shutouty Sarosa a Della

Fínsky brankár Juuse Saros Foto: TASR/AP

Na súpiske Blackhawks chýbal zranený Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik vyslal počas 16-minútového pobytu na ľade na bránku súpera dve strely.

New York 31. decembra (TASR) - Hokejisti Caroliny zdolali Chicago v zámorskej NHL tretíkrát za sebou. V noci na sobotu triumfovali 3:2 a natiahli domácu sériu bez prehry v riadnom hracom čase na jedenásť zápasov. Na súpiske Blackhawks chýbal zranený Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik vyslal počas 16-minútového pobytu na ľade na bránku súpera dve strely. Pre lídra Západnej konferencie to bola štvrtá prehra z uplynulých piatich duelov.

Nashville ukončil trojzápasové čakanie na víťazstvo - St. Louis doma pokoril 4:0. Dvadsiatimi piatimi zákrokmi sa pod presvedčivý triumf podpísal brankár Juuse Saros, ktorý vychytal premiérový shutout v profiligovej kariére. Úspešnú noc má za sebou aj San Jose so svojím brankárom Aaronom Dellom. Pri víťazstve 2:0 nad Philadelphiou rovnako kryl všetky pokusy Flyers a zaznamenal prvé čisto konto v NHL.

Sumáre NHL:

CAROLINA HURRICANES - CHICAGO BLACKHAWKS 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 9. Lindholm (Staal, Slavin), 10. Stempniak (Aho, Teräväinen), 43. McClement - 7. Kempný (Toews, Hartman), 46. Hinostroza (Toews, Kempný). Brankári: Ward - Darling, strely na bránku: 28:29, 18.016 divákov

ST. LOUIS BLUES - NASHVILLE PREDATORS 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 25. Y. Webber (Smith, Ribeiro), 28. Forsberg (Ribeiro, Johansen), 38. Arvidsson (Irwin, Fisher), 49. Wilson (Forsberg, Ellis). Brankári: Allen - Saros, strely na bránku: 25:23, 19.483 divákov

SAN JOSE SHARKS - PHILADELPHIA FLYERS 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 17. Marleau (Labanc, Vlasic), 56. Braun (Pavelski, Marleau). Brankári: Dell - Mason, strely na bránku: 34:21, 17.562 divákov

VANCOUVER CANUCKS - ANAHEIM DUCKS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 28. Hutton (Horvat, Granlund), 43. Skille (Bärtschi, Edler), 65. D. Sedin (Eriksson, Miller) - 6. Getzlaf (Cramarossa, Manson), 21. Rakell (Lindholm, Perry). Brankári: Miller - Gibson, strely na bránku: 26:26, 18.214 divákov

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Chicago) 16:13 0 0 0 0 2 0
____________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/