Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

NHL: Chárov Boston otočil duel v Ottawe, Sekerov tím začal prehrou

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo). Foto: TASR/AP

Bruins dokázali otočiť nepriaznivý stav v tretej tretine, keď sa strelecky presadili Frank Vatrano pri svojom debute v play off a Brad Marchand, najproduktívnejší hráč "medveďov" v základnej časti.

New York 13. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins úspešne vstúpili do play off zámorskej NHL. V prvom súboji štvrťfinále Východnej konferencie triumfovali na ľade Ottawy Senators 2:1 a ujali sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

Bruins dokázali otočiť nepriaznivý stav v tretej tretine, keď sa strelecky presadili Frank Vatrano pri svojom debute v play off a Brad Marchand, najproduktívnejší hráč "medveďov" v základnej časti. Ten strelil víťazný gól dve minúty a 33 sekúnd pred koncom tretej tretiny, keď pohotovo dorazil do odkrytej bránky puk po strele Patricea Bergerona. "Ottawa potvrdila, že má výborný tím, čo sa týka bránenia svojho pásma a vytláčania súpera do rohov. Vedia dať gól a potom to vzadu zavrieť. Musíme sa oproti tomuto zápasu oveľa zlepšiť, pokiaľ chceme byť v sérii úspešní. Takýto výkon by nám nemusel v ďalšom zápase stačiť," zostal Marchand aj po víťazstve nohami na zemi. Bruins sa dokázali vyrovnať aj so stratou Davida Krejčího, elitný český center musel vynechať duel pre zranenie v hornej časti tela. Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade takmer 26 minút, mal päť striel a rozdal rovnaký počet bodyčekov.

Z tímového úspechu sa netešil ďalší Slovák Andrej Sekera. Jeho Edmonton Oilers prehral na domácom ľade so San Jose Sharks 2:3 po predĺžení. Víťazný gól hostí zaznamenal v 64. minúte Melker Karlsson. Sharks vedú v sérii 1:0 na zápasy.

Z domácich tímov uspel iba Pittsburgh Penguins. Obhajca trofeje zdolal Columbus Blue Jackets 3:1, keď všetky tri góly strelil v druhej tretine.

1. kolo play off NHL - sumáre:

Prvé zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

MONTREAL CANADIENS - NEW YORK RANGERS 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 10. Glass, 59. Grabner (Fast). Brankári: Price - Lundqvist, strely na bránku: 31:31, 21.288 divákov.
/stav série: 0:1/

OTTAWA SENATORS - BOSTON BRUINS 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 31. Ryan (Karlsson) – 45. Vatrano (Nash, McQuaid), 58. Marchand (Bergeron, Pastrňák). Brankári: Anderson - Rask, strely na bránku: 27:25, 18.702 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Góly: 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Kessel (Schultz, Malkin), 37. Bonino (Hörnqvist, Määttä) – 53. Calvert (Anderson). Brankári: Fleury - Bobrovskij, strely na bránku: 29:32, 18.563 divákov.
/stav série: 1:0/

Prvé zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

MINNESOTA WILD - ST. LOUIS BLUES 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. Parise (Koivu, Granlund) – 27. Sobotka (Steen), 78. Edmundson (Tarasenko, Schwartz). Brankári: Dubnyk - Allen, strely na bránku: 52:26, 19.168 divákov.

EDMONTON OILERS - SAN JOSE SHARKS 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 7. Klefbom (Eberle, Lucic), 18. Lucic (Letestu, McDavid) – 22. Ward (Donskoi, Vlasic), 46. Martin (Hertl), 64. Karlsson (Pavelski, Vlasic). Brankári: Talbot - Jones, strely na bránku: 19:44, 18.347 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 25:32 0 0 0 0 5 0
Andrej Sekera (Edmonton) 21:42 0 0 0 -1 1 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/