Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Hokejista Pittsburghu Penguins Patric Hornqvist (72), kapitán Bostonu Slovák Zdeno Chára a brankár Bruins Tuukka Rask (40). Foto: TASR/AP

Slovenský obranca bol s 27:07 min. najvyťaženejším korčuliarom v zápase, v ktorom vyslal na súperovu bránku štyri strely.

New York 15. decembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára odohral v noci na štvrtok svoj jubilejný 1300. zápas v základnej časti NHL. S Bostonom sa však neradoval z víťazstva, Bruins prehrali na ľade Pittsburghu 3:4 po predĺžení. Autorom víťazného gólu "tučniakov" bol v 62. minúte Bryan Rust.

Chára bol s 27:07 min. najvyťaženejším korčuliarom v zápase, v ktorom vyslal na súperovu bránku štyri strely. Penguins natiahli víťaznú sériu už na sedem stretnutí.

Kapitán domácich Sidney Crosby si pripísal asistenciu a natiahol tak svoju bodovú šnúru na deväť zápasov.

NHL - sumáre:

OTTAWA SENATORS - SAN JOSE SHARKS 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Ryan (Dzingel, Phaneuf), 38. Turris (Stone, Hoffman), 57. Phaneuf (Karlsson, Stone) - 6. Pavelski (Couture, Thornton), 32. Burns (Dillon), 58. Tierney (Burns, Schlemko), rozh. nájazd Labanc. Brankári: Condon - Jones, strely na bránku: 31:29, 17.273 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - BOSTON BRUINS 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 13. Schultz (Crosby, Sheary), 30. Bonino (Daley, Murray), 50. Sheary (Dumoulin, Schultz), 62. Rust (Malkin, Schultz) - 11. Marchand (Backes, Bergeron), 27. Krejčí (Schaller, Pastrňák), 54. Pastrňák. Brankári: Murray - Rask, strely na bránku: 37:44, 18.415 divákov.

CALGARY FLAMES - TAMPA BAY LIGHTNING 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)
Góly: 4. Brouwer (Monahan, Brodie), 44. Brodie (Gaudreau, Brouwer), 45. Ferland (Stajan, Bouma) - 11. Boyle (Hedman, T. Johnson), 14. Boyle (Filppula, Hedman), 25. Coburn (Killorn, Namestnikov), 39. Šustr (Filppula, Hedman), 41. Killorn, 60. Killorn (Filppula). Brankári: C. Johnson (41. Elliott) - Bishop, strely na bránku: 22:35, 18.164 divákov.

COLORADO AVALANCHE - PHILADELPHIA FLYERS 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Góly: 33. R. Bourque (Söderberg), 37. Duchene (Zadorov, Landeskog), 56. Duchene (Rantanen, Grigorenko) - 25. Del Zotto (Giroux, Voráček), 37. Simmonds (Gudas, Konecny), 44. Ľubimov, 46. Schenn (MacDonald, Leier). Brankári: Pickard - Mason, strely na bránku: 29:25, 14.456 divákov.

Slovák v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 27:07 0 0 0 0 4 0
__________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/