Halák s prehrou v nájazdoch, bodovali Chára a Kopecký

Zdeno Chára v súboji s útočníkom Vancouver Canucks Henrikom Sedinom pred bránkou Bostonu v zápase NHL 4. februára 2014 Foto: TASR/AP

Jaroslav Halák kryl v súboji 27 striel.

New York 5. februára (TASR) - V deviatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu bodovali dvaja slovenskí hokejisti, po asistencii si pripísali Zdeno Chára z Bostonu a Tomáš Kopecký z Floridy. St. Louis v bránke s Jaroslavom Halákom prehralo doma s Ottawou 4:5 po samostatných nájazdoch.

Chára pomohol k domácemu triumfu Bruins nad Vancouverom 3:1 v jeho poslednom zápase pred presunom do Európy, keďže ponesie slovenskú vlajku pri otváracom ceremoniáli XXII. zimných olympijských hier v Soči. Kapitán Bostonu perfektnou prihrávkou pripravil víťazný gól Jaroma Iginlu a zaznamenal svoju 13. asistenciu v sezóne. Chára našiel od mantinelu medzi kruhmi voľného Iginlu a ten strelou z prvej nezaváhal. Ešte predtým asistoval kanadský útočník pri góle Milana Lucica a zaznamenal svoju 600. asistenciu v kariére. Chára strávil na ľade takmer 24 minút a do štatistík zaznamenal jeden mínusový bod. Canucks prehrali piaty zápas v rade.

Florida zvíťazila na vlastnom ľade nad Torontom 4:1, Kopecký zaknihoval svoju siedmu asistenciu v sezóne, keď prihral na posledný gól zápasu Marcelovi Gocovi, ktorý spečatil víťazstvo Panthers do prázdnej bránky. Kopecký strávil na ľade 14:26 minúty a zaznamenal dve strely. Pred jediným gólom Maple Leafs spravil veľkú chybu, keď mu v obrannom pásme zobral puk Nazem Kadri a pripravil gól Davidovi Clarksonovi, ktorý tak úspešne oslávil svoj návrat do zostavy po zranení.

Víťazstvo Ottawy v St. Louis zariadil v piatom kole nájazdov Kyle Turris. Halák kryl v súboji 27 striel, ale duel mu nevyšiel a inkasoval aj dva lacné góly. Blues viedli po dvoch tretinách 3:1, ale hostia tromi gólmi v priebehu necelých troch minút otočili skóre vo svoj prospech. Nakoniec dostal do predĺženia duel svojím prvým gólom v sezóne Jordan Leopold.

Víťazný gól Kyle Turriho do bránky Jaroslava Haláka v piatom nájazde v zápase Otawy so St. Louis

Montreal pokoril Calgary 2:0, slovenský brankár Peter Budaj nechytal. Štvrté čisté konto v sezóne a druhé z posledných štyroch zápasov zaznamenal Carey Price, ktorý figuruje v kanadskej nominácii do Soči. Flames prišli o sériu piatich víťazstiev v rade.

Hokejisti New York Islanders vyhrali vo Washingtone 1:0, obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 21 minút. Gólman Jevgenij Nabokov zaznamenal 57. shutout v kariére a Islanders zastavili sériu piatich prehier. Jediný gól duelu strelil v tretej tretine obranca Andrew MacDonald.

V Caroline rozhodol o tesnom víťazstvo Winnipegu 2:1 netradičný strelec Chris Thornburn, keď 63 sekúnd pred koncom tretej tretiny po výbornej akcii mladého obrancu Jacoba Troubu prekonal Antona Chudobina a zlomil nerozhodný stav. Thornburn strelil druhý gól v sezóne a 36. vo svojom 516. zápase. Slovenský obranca Andrej Sekera strávil na ľade vyše 22 minút bez bodového zápisu.

Hokejisti NY Rangers vyhrali štvrtý zápas za sebou, keď na domácom ľade zdolali Colorado 5:1. Tri body za dva góly a jednu asistenciu zaznamenal kapitán Ryan Callahan.

sumáre:

NY RANGERS - COLORADO 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 15. Callahan (Hagelin), 18. Callahan (Richards), 28. Stralman (Zuccarello, Brassard), 42. Brassard (Zuccarello), 59. Richards (Callahan, Hagelin) – 27. Landeskog (MacKinnon, Šťastný). Brankári: Lundqvist - Varlamov, strely na bránku: 43:28.

CAROLINA - WINNIPEG 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 43. Nash (Bowman, Ruutu) – 33. Ladd (Frolík, Little), 59. Thorburn (Trouba, Wheeler). Brankári: Chudobin - Pavelec, strely na bránku: 29:27.

BOSTON - VANCOUVER 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 6. Lucic (Krejčí, Iginla), 28. Iginla (CHÁRA, Lucic), 38. Paille (Boychuk) – 32. Diaz (Kassian, Stanton). Brankári: Rask - Luongo, strely na bránku: 32:28.

FLORIDA - TORONTO 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 22. Gilbert (Campbell, Huberdeau), 46. Winchester (Campbell, Gomez), 54. Matthias, 58. Goc (KOPECKÝ, Weaver) – 50. Clarkson (Kadri). Brankári: Thomas - Bernier, strely na bránku: 48:21.

MONTREAL - CALGARY 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 37. Bourque (Prust, Eller), 60. Desharnais (Pacioretty, Subban). Brankári: Price - Berra, strely na bránku: 27:27.

WASHINGTON - NY ISLANDERS 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 43. McDonald (Nelson). Brankári: Neuvirth - Nabokov, strely na bránku: 22:28.

ST. LOUIS – OTTAWA 4:5 pp a sn (1:0, 2:1, 1:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Morrow (Berglund, Oshie), 36. Oshie (Pääjärvi, Pietrangelo), 40. Backes (Schwartz, Jackman), 52. Leopold (Schwartz, Roy) – 35. Karlsson (Spezza), 46. Michálek (Spezza, Zibanejad), 48. Turris (Karlsson, Cowen), 49. Spezza (Zibanejad, Methot), rozh. nájazd Turris. Brankári: HALÁK - Lehner, strely na bránku: 50:31.

MINNESOTA - TAMPA BAY 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 17. Niederreiter (Spurgeon, Zucker), 41. Heatley (Spurgeon) – 54. Filppula (St. Louis, Gudas). Brankári: Kuemper - Bishpop, strely na bránku: 26:35.

PHOENIX - DALLAS 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 30. Vermette – 33. Horcoff (Seguin, Peverley), 44. Roussel (Garbutt), 60. Garbutt (Eakin). Brankári: Smith - Lehtonen, strely na bránku: 28:40.

Zdeno Chára (Boston) 23:52 0 1 1 -1 3 2
Andrej Sekera (Carolina) 22:02 0 0 0 0 0 0
Tomáš Kopecký (Florida) 14:26 0 1 1 0 2 0
Ľubomír Višňovský (Islanders) 21:08 0 0 0 0 0 2
Jaroslav Halák (St. Louis) 64:54 4/31 87,10

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/