Najnovšie

Reprezentácia SR v americkom futbale utrpela s Maďarskom debakel

Na štadióne ŠCP v Dúbravke prehrali zverenci amerického trénera Jamesa Suttona 0:61.

Macedónsky prezident nebude hlasovať o zmene názvu svojej krajiny

Prezident Ivanov oznámil svoje rozhodnutie, že v referende nebude hlasovať, počas návštevy v Spojených štátoch, keď sa v Detroite stretol s tamojšou macedónskou diaspórou.

Týždeň kresťanskej kultúry v Žiline otvorí výstava o združení EKUZA

Prológom je podľa riaditeľa festivalu Dušan Václava fotovýstava z dvoch desaťročí činnosti združenia EKUZA, ktorú otvoria v utorok v priestoroch obchodného centra na Námestí Andreja Hlinku v Žiline.

Marquez vyhral VC Aragónska v MotoGP

Na druhom mieste skončil Talian Andrea Dovizioso na Ducati a tretie miesto obsadil ďalší taliansky jazdec Andrea Iannone na Suzuki.

V bratislavskej zoo sa v uplynulom období narodili viaceré mláďatá

Začiatkom augusta sa narodilo samček adaxa núbijského, z radu párnokopytníkov. Koncom augusta začali zasa z vakov svojich matiek vykúkať mláďatká kengury červenej.

EÚ tlačí na Švajčiarsko, aby potvrdilo novú bilaterálnu zmluvu

Eurokomisár pre susedskú politiku a rozšírenie bloku Johannes Hahn pre noviny Neuen Zürcher Zeitung povedal, že sa kráti čas na dosiahnutie dohody, o ktorú sa Brusel snaží už desať rokov.

Macronova popularita znova klesla

Kým v auguste bolo s Macronovým pôsobením vo funkcii spokojných 34 percent opýtaných, v septembri ich bolo o päť percent menej - iba 29 percent

Golfistom SR sa na MEJ neušla postupová miestenka do elitnej kategórie

K získaniu postupovej miestenky pritom boli blízko, nezvládli však záverečné súboje o 3. miesto s islandskými rovesníkmi.

Danko odcestoval do Grécka, otvorí tam výstavu venovanú A. Dubčekovi

Danko bude so svojím rezortným kolegom, predsedom gréckeho parlamentu Nikolaosom Voutsisom, hovoriť najmä o bilaterálnych vzťahoch a budúcnosti EÚ.

Ústava sa nedá meniť, že niečo vymyslíte na pive, tvrdí Remišová

Na otázku, či verí, že predseda Smeru-SD Robert Fico chce ísť na Ústavný súd SR, odpovedala, že jeho motivácie nepozná, ale môže to byť jednou z možností.

REVOLUČNÁ ZMENA: Porsche už viac nebude vyrábať dieselové autá

Hoci spoločnosť ani v súčasnosti nevyrába dieselové modely, Blume vyhlásil, že chce, aby bolo jasné, že už takéto autá v ponuke viac mať nebude.

V Tanzánii začali pochovávať obete z prevráteného trajektu

O život pritom prišlo najmenej 224 ľudí, informovala tanzánijská spravodajská stanica TBC.

Teplári sú aktuálne pripravení na spustenie vykurovania

Ak sa oteplí a priemerná denná teplota vzduchu vystúpi počas dvoch za sebou nasledujúcich dní nad 13 stupňov a pokles teplôt v nasledujúcom dni nepredpokladá, dodávateľ dodávku tepla preruší.

Pri výbuchu v lese na okraji Paríža utrpeli zranenia šiesti vojaci

Denník Le Parisien napísal, že k incidentu došlo, keď sa vojaci ráno venovali behu v lese rozprestierajúcom sa na okraji Paríža.

Odchod L. Žitňanskej neteší, ale dal sa predpokladať, hovorí B. Bugár

Bola pri každom rokovaní okolo vzniku tejto vlády, programového vyhlásenia vlády. A povedala, keď odstúpila ako ministerka, že čo je v programovom vyhlásení vlády, za to bude hlasovať, uviedol Bugár.

Šefčovič ako šéf EK by dokázal spájať, zhodli sa Klus s Paškom

Podľa ich názoru, hoci je Šefčovič kandidátom socialistov, svojím doterajším pôsobením v EK preukázal, že dokáže dobre komunikovať s reformistami i ľudovcami.

Hiroši Amano: Budúcnosť dopravy je v autách napájaných energiou

Hiroši Amano je jeden z najvýznamnejších japonských fyzikov a vynálezcov v oblasti polovodičových technológií. V roku 2014 získal Nobelovu cenu.

Erdogan tvrdí, že do Nemecka ide s cieľom vylepšiť bilaterálne vzťahy

Nemecko a Turecko sa mesiace snažia o normalizáciu svojich vzťahov, ktoré sú zaťažené väznením nemeckých občanov v Turecku i obavami Berlína o stav dodržiavania ľudských práv v maloázijskej krajine.

Guvernér talianskej centrálnej banky varuje pred zvýšením deficitu

Upozornil, že neproduktívny nárast deficitu zhorší výhľad verejných financií, zvýši pochybnosti investorov a následne aj rizikovú prémiu na štátny dlh Talianska.