Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia

Slovenské basketbalistky do 20 rokov zvíťazili na Britkami

Na snímke slovenská basketbalová reprezentantka do 20 rokov Beáta Janoščíková (vľavo) a Ivana Brajkovičová zo Srbska v úvodnom zápase D-skupiny na majstrovstvách Európy do 20 rokov v maďarskom Debrecíne 16. augusta 2012. Foto: TASR

Vybojovali si tak postup zo základnej D-skupiny ME v maďarskom Debrecíne.

Debrecín 18. augusta (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov si v sobotu vybojovali postup zo základnej D-skupiny ME v maďarskom Debrecíne, keď vo svojom treťom zápase na šampionáte zdolali rovesníčky z Veľkej Británie 74:61. Zverenky trénera Maroša Kováčika sa v ďalšej fáze turnaja predstavia v F-skupine, zápasový program určia výsledky posledných duelov v skupinách C a D.

výsledok:

Slovensko 20 - Veľká Británia 20 74:61 (39:28)

Štvrtiny: 19:13, 20:15, 19:20, 16:13. Najviac bodov: Hruščáková 17, Páleníková a Letková po 11, Bálintová a Oravcová po 10 - Hamiltonová 17, Hurdová 10, Greenová a Mc Garrachanová po 9. TH: 14/9-31/18, fauly: 23:17, trojky 5:1.

Mladé Slovenky predviedli dobrý vstup do zápasu, keď prvú štvrtinu vyhrali 19:13 a do polčasu si vypracovali 11-bodový náskok (39:28). V treťom dejstve Britky zabrali a hoci ho vyhrali, náskok súpera okresali o jediný bod. Záver si už Slovenky postrážili a po druhom víťazstve na turnaji si zabezpečili postup do ďalšej fázy. Najlepšou strelkyňou zápasu v slovenskom drese bola so 17 bodmi Hruščáková, rovnaký počet bodov dosiahla na druhej strane Hamiltonová.

Daniel Jendrichovský, vedúci výpravy SR20: "Sme veľmi spokojní, predovšetkým s tým, ako dievčatá pristúpili k zápasu. Zvládli veľmi tvrdý prejav Veľkej Británie a musím ich pochváliť, že do toho dali všetko i za cenu toho, že sme mali strašne veľa faulov. Britky sa nevzdávali za žiadneho stavu, stále sa doťahovali. Je to veľmi cenné víťazstvo a postup, celá skupina bola veľmi silná a vyrovnaná. V ďalšej fáze chceme vyhrať aspoň jeden zápas, čo by nás malo posunúť medzi osmičku najlepších. Na šampionát sme cestovali s tým, že chceme postúpiť do štvrťfinále a tvrdo si za tým ideme."