< sekcia

Prvenstvo vo finále SP v behu na lyžiach získala Nórka Björgenová

Nórka Marit Björgenová získala celkové prvenstvo v seriáli Svetového pohára v behu na lyžiach.

Falun 18. marca (TASR) - Nórka Marit Björgenová získala celkové prvenstvo v seriáli Svetového pohára v behu na lyžiach. Olympijská víťazka a majsterka sveta suverénne triumfovala v nedeľňajších pretekoch na 10 km voľne vo švédskom Falune.

Za Björgenovou, ktorá prišla do cieľa v čase 29:21,6 min, skončila s odstupom 46,1 s jej krajanka Heidi Wengová. Tretiu priečku obsadila Švédka Charlotte Kallaová (+46,8 s). Teoretickú šancu predstihnúť Björgenovú v záverečných pretekoch sezóny mala jedine Poľka Justyna Kowalczyková, lenže Nórka jej triumfom zahatala cestu za celkovým prvenstvom.

ženy, 10 km voľne:

1. Marit Björgenová (Nór.) 29:21,6 min, 2. Heidi Wengová (Nór.) +46,1 s, 3. Charlotte Kallaová (Švéd.) +46,8, 4. Therese Johaugová (Nór.) +46,8, 5. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +1:10,0 min, 6. Kristin Steiraová Störmerová (Nór.) +2:06,8, 7. Marthe Kristoffersenová (Nór.) +2:19,1, 8. Kikkan Randallová (USA) +2:34,5