Najnovšie

Žena čelí obvineniu, mala obrať dvoch mužov o 42 000 eur

Peniaze mala vrátiť z fiktívneho predaja rodinného domu.

Tottenham využil opciu na Vertonghena a predĺžil s ním zmluvu

V najbližšom stretnutí Tottenham nastúpi v stredu v rámci anglického Ligového pohára proti mestskému rivalovi Arsenalu Londýn.

Trump podpísal nariadenie o vzniku vesmírneho velenia

Vznik nového velenia oznámil americký viceprezident Mike Pence v Kennedyho vesmírnom stredisku na Floride. Podľa neho sa týmto spôsobom integrujú vesmírne kapacity všetkých zložiek americkej armády.

Šesť Britov odsúdili za členstvo v neonacistickej organizácii

Korunný súd v Birminghame v novembri uznal za vinných Adama Thomasa, jeho partnerku Claudiu Patatasovú a 27-ročného Daniela Bogunovica.

Prešovský kraj ocenil významné osobnosti a kolektívy

Cenu PSK udelilo Zastupiteľstvo PSK Jozefovi Bobalikovi za nezlomnú vôľu a odvahu pri presadzovaní morálnych hodnôt a slobody prejavu.

M. Lajčák udelil Zlatú plaketu A. Tomanovej Makanovej

Lajčák ocenil dlhodobú činnosť bývalej predsedníčky v oblasti podpory rozvoja slovenskej komunity v Srbskej republike, ako aj jej vklad k rozvoju vzťahov slovenskej komunity v Srbsku so Slovenskom.

Klopp vyzdvihol Mourinhovu trénerskú kariéru: Nikto mu nevezme úspechy

Päťdesiatjedenročný Klopp povedal, že Mourinho aj naďalej ostáva vynikajúcim trénerom a vyzdvihol všetky jeho úspechy a vyhraté tituly počas jeho kariéry.

Mogheriniová vyzvala Kosovo, aby zrušilo clá na tovary zo Srbska

Brusel považuje normalizáciu vzťahov medzi Srbskom a Kosovom za kľúčovú podmienku prípadného budúceho členstva oboch krajín v EÚ.

Ceny ropy prudko padajú, americká WTI zlacnela o 5,5 %

Ceny ropy aktuálne smerujú k teritóriu, kde sa môže spustiť výpredaj smerom k minuloročným minimám, pričom cena WTI by mohla padnúť do blízkosti 42 USD za barel.

Rezort financií vidí príležitosť zefektívniť verejnú správu

Zamestnanci vo verejnom sektore si v nasledujúcich dvoch rokoch prilepšia, keď im základné tarify porastú ročne o desať percent.

Misia EP zameraná na kontrolu agrodotácií sa stretla s farmármi

Poľnohospodári hovorili napríklad o sofistikovanej korupcii, nerešpektovaní súdnych rozhodnutí zo strany Pôdohospodárskej platobnej agentúry, podnikaní finančných skupín s pôdou či zastrašovaní.

Šojgu: Rusko výrazne znížilo počet letov vojenských lietadiel v Sýrii

Ruský minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí na ministerstve obrany povedal, že ruské vojenské letectvo dramaticky znížilo počet štartov v Sýrii.

Švajčiarsky lyžiar Viletta ukončil po sérii zranení kariéru

Víťaz superkombinácie z OH 2014 v Soči bojoval s pretrvávajúcimi zdravotnými problémami. V priebehu pätnástich mesiacov si dvakrát roztrhol skrížený väz a v marci ťažko zranil koleno.

Protimonopolný úrad uložil obrovskú pokutu za kartelovú dohodu

PMÚ uložil pokuty 15 podnikateľom v celkovej výške 9.386.456 eur za porušenie ustanovení zákona o ochrane hospodárskej súťaže spočívajúce v uzatvorení kartelovej dohody.

Slaviu Praha posilnia stredopoliari Ševčík a Masopust

Sú to hráči, ktorí napĺňajú našu základnú filozofiu, športovú aj charakterovú, cituje internetový portál denik.cz slová trénera Jindřicha Trpišovského.

Ukrajinská vláda schválila päť priorít pre rok 2019

Prvou prioritou je posilnenie hospodárskeho rastu v roku 2019, druhou prioritou je efektívne riadenie, verejná správa, treťou prioritou a jednou z kľúčových otázok je rozvoj ľudského kapitálu.

Kiska: Prítomnosť vojakov na misii NATO v Lotyšku dáva pocit bezpečia

Na základe pochvalných slov od kanadského veliteľa Kiska informoval, že vojaci sú pripravení zasiahnuť v prípade, ak by bola ohrozená bezpečnosť ktorejkoľvek krajiny NATO.

Kanonier Barcelony Messi sa teší z piatej Zlatej kopačky

Kanonier Barcelony sa tak odpútal od Cristiana Ronalda, s ktorým sa delil o prvenstvo. Tridsaťjedenročný Messi strelil v minulom ročníku najvyššej španielskej súťaže 34 gólov.

Primátor Trnavy Peter Bročka bude poberať plat vyše 5000 eur

Zákonom stanovená výška platu primátora mesta veľkosti Trnavy je 3378 eur.

Veterán Pozzato ukončil svoju cyklistickú kariéru

V roku 2012 dostal dištanc na tri mesiace za spoluprácu s lekárom Michelem Ferrarim, ktorému doživotne zakázali činnosť za distribúciu nepovolených substancií.