Magazín

Svetový deň diabetu je v rokoch 2018 a 2019 zameraný na rodinu

Medzinárodná federácia diabetu vyhlásila Svetový deň diabetu s podporou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v roku 1991 s cieľom reagovať na narastajúci výskyt tohto ochorenia vo svete.

Následník britského trónu princ Charles sa dožíva 70 rokov

Je najstarším synom kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa, vojvodu z Edinburghu.

Rumun vrátil 95.000 eur, ktoré našiel v skrini kúpenej z druhej ruky

Adela Staniciová v utorok pre tlačovú agentúru AP povedala, že jej manžel, stavebný robotník, nedávno kúpil na obľúbenom internetovom portáli skriňu.

OMV má riešenie na neohlásených kuriérov

OMV teraz ponúka možnosť nechať si poslať balíček na čerpaciu stanicu. Bohatá ponuka služieb, ktorú OMV ponúka zákazníkom čerpacích staníc, sa ešte rozširuje.

Vo veku 95 rokov zomrel kráľ komiksov S. Lee, otec Spidermana i Hulka

Lee zomrel v losangelskej nemocnici Cedars-Sinai Medical Center. Príčina smrti nebola bezprostredne známa. Podľa amerických médií Lee v posledných rokoch trpel mnohými chorobami. ,aktualizované 

Gitarista Joe Perry skolaboval po koncerte v New Yorku

Perry hral pieseň Walk This Way, ktorú zložil s frontmanom skupiny Aerosmith S. Tylerom a ktorú neskôr prerobila hip-hopová formácia Run-DMC. Krátko nato skolaboval v šatni, spresnil server TMZ.

Austrália a Nový Zéland si pripomenuli výročie konca 1. svetovej vojny

Na nábreží vo Wellingtone vypálili salvu z diel, pokým v celej krajine sa rozozvučali zvony a pohotovostné zložky i lode spustili svoje sirény.

Pomníky po 1. svetovej vojne stavali na Slovensku aj karpatskí Nemci

Najväčšou a možno povedať najhomogénnejšou nemecky osídlenou oblasťou na Slovensku bol Spiš. Pomníky padlým sa tu však nachádzajú minimálne.

Vojenské prehliadky na počesť konca prvej svetovej vojny

Deň prímeria, 11. november, sa stal vo Veľkej Británii štátnym sviatkom. Vojenské prehliadky oslavujúce víťazstvo sa konajú pravidelne aj vo Francúzsku na Champs Élysées a Víťaznom oblúku.

Zvony Dómu sv. Martina sa rozoznejú na oslavu konca 1. svetovej vojny

Podľa britského veľvyslanectva na Slovensku má tento míľnik význam v krajine aj preto, že pomohol pri formovaní nezávislého Československa.

Svet si pripomenie 100. výročie skončenia prvej svetovej vojny

Koniec vojny znamenal koniec monarchií, napríklad Rakúsko-Uhorska, Osmanskej ríše, Nemecka i Ruska, naopak vznikli nové štáty ako Československo, Maďarsko, Rakúsko, Poľsko, neskôr Juhoslávia.

Začal sa víkend spomienok na koniec prvej svetovej vojny

Vo Francúzsku sa už začalo schádzať vyše 60 hláv štátov a vlád na spomienkové podujatia, ktoré vyvrcholia v nedeľu obradmi pri Hrobe Neznámeho vojaka v Paríži.

Predajom kalendára chcú dobrovoľníci pomôcť ľuďom bez domova

Pre kalendár sa rozhodli z dôvodu, že málokto chce darovať priamo peniaze, preto dali ľuďom možnosť pomôcť iným takouto formou.

Taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone má 90 rokov

Počas svojej 60-ročnej kariéry napísal melódie k viac ako 500 filmom. V roku 2007 dostal Oscara za celoživotné dielo, je nositeľom cien Grammy a Zlatých glóbusov.

Obamová spontánne potratila a podstúpila umelé odplodnenie

Bývalá prvá dáma USA Michelle Obamová vyhlásila, že ona a bývalý prezident Barack Obama museli ísť na oplodnenie in vitro (v skúmavke), aby počali Sashu a Maliu.