< sekcia Magazín

Zájazdy na Adventné trhy sú aj tento rok veľkým lákadlom

Foto: TASR - Pavol Zachar

Adventné zájazdy do zahraničia sú pre Slovákov každoročne veľkým lákadlom.

Bratislava 5. decembra (OTS) - Cestovné kancelárie z roka na rok predvianočné zájazdy obmieňajú, rozširujú svoju ponuku, aby vyhoveli čoraz náročnejším nárokom zákazníkov a pre veľký záujem začínajú s predajmi už koncom leta. Mnohé z nich sú špeciálne prispôsobené portálom kolektívneho nakupovania a nikde inde ich nenájdete. Na portáloch združených v Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania opäť nájdete výlety so sprievodcom na vianočné trhy do okolitých metropol - Viedeň, Krakov, Budapešť, Drážďany, Praha, ale i do Paríža, či Amsterdamu - vybrať si tak môžete vskutku originálne predvianočné zážitky.

Ide napríklad o tradičné behy čertov - Krampuslauf, ktoré sa po celom Rakúsku tešia mimoriadnej obľube domácich, ale i zahraničných turistov. Ak vás advent na “pekelnú” nôtu neoslovuje, zaiste vás očarí vyzdobená krása rakúskych či bavorských hradov a zámkov. Program zájazdu je vždy vyskladaný tak, aby neunudil návštevníkov siahodlhým výkladom ale príjemne navnadil vianočnou atmosférou. K tej nepochybne patrí i škoricovo-medová vôňa perníkov, ktorej sa môžete nabažiť na najväčšej výstave perníkových chalúpok v kláštore Zwettl.

Slováci vymenili predvianočné upratovanie za cestovateľské zážitky. O zájazdy v predvianočnom období je z roka na rok väčší záujem. Mnohé z týchto zájazdov sú spojené s podujatím, ktoré sa koná iba vo vopred stanovený termín, nie je teda možné pridať viac termínov. Keďže kapacita autobusu je obmedzená, k dispozícii je limitované množstvo kupónov. S kúpou preto odporúčame neváhať, niektoré termíny sú už vypredané a ďalšie sa rýchlo dopredávajú..

Dôvodov na takýto výlet je naozaj mnoho a u každého vyhráva niečo iné. Kým kvalita domácich vianočných trhov má stúpajúcu tendenciu, stále zaostáva za možnosťami, ktoré ponúkajú Vianoce v zahraničí. Kým tradičný viedenský Christkindlmarkt je najmä o atmosfére, cukrovinkách a dekoračných predmetoch, budapeštiansky vianočný trh je najmä o maďarských gastrošpecialitách - pečených klobáskach, guláši alebo langošoch. Poľské trhy v Krakove si vás získajú atmosférou priateľstva a kresťanským posolstvom sviatkov. Jedno však majú spoločné - vianočný punč, varené vínko či iný aperitív na zahriatie. Organizovaný zájazd je preto zaujímavý tiež tým, že sa nemusíte obmedzovať - odšoféruje to za vás skúsený vodič.

Ak máte radi atmosféru Adventu, vianočných trhov a vianočných špecialít, adventný zájazd za zvýhodnenú cenu je dobrou voľbou...

O asociácii:
Slovenská asociácia portálov kolektívneho nakupovania v súčasnosti združuje iba preverené portály ktoré svojim zákazníkom garantujú finančnú stabilitu, prvotriedny zákaznícky servis a kvalitné a preverené ponuky. Členmi asociácie sú portály Zamenej.sk, CenyNaDne.sk, Zlavodom.sk a Primazlavy.sk.