< sekcia Magazín

DOŽARTOVAL: Billa Cosbyho uznali za vinného zo sexuálneho násilia

Na snímke americký herec a zabávač Bill Cosby. Foto: TASR/AP

Verdikt súdu vyhlásili takmer rok po prvom súdnom konaní s Cosbym vlani v júni, ktoré sa skončilo fiaskom, pretože sa porotcovia nedokázali dohodnúť na verdikte.

Norristown 26. apríla (TASR) - Amerického komika Billa Cosbyho (80) uznali vo štvrtok za vinného zo sexuálneho útoku na ženu. Informovala o tom agentúra AP.

Porota zasadajúca v meste Norristown neďaleko Filadelfie v štáte Pensylvánia uznala Cosbyho za vinného v troch bodoch obžaloby z nemravného útoku s priťažujúcimi okolnosťami. Verdikt súdu vyhlásili takmer rok po prvom súdnom konaní s Cosbym vlani v júni, ktoré sa skončilo fiaskom, pretože sa porotcovia nedokázali dohodnúť na verdikte.

Cosby bol obžalovaný zo sexuálneho násilia, ku ktorému malo dôjsť v roku 2004. Žalujúcou bola bývalá hráčka basketbalu Andrea Constandová, ktorá obvinila niekdajšiu televíznu hviezdu zo sexuálneho zneužitia.

Obžalovaný však tvrdil, že k pohlavnému styku došlo so súhlasom oboch zainteresovaných a Constandovej obvinenia označoval za nepravdivé. Cosbymu hrozí za každý bod obžaloby desať rokov väzenia.

Podobné obvinenia vzniesli voči Billovi Cosbymu v posledných rokoch už desiatky žien. Päť z nich svedčilo proti nemu aj v aktuálnom súdnom procese.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.