< späť

Austrálska polícia pátra po krokodílovi,ktorý asi zabil nezvestnú ženu

Ilustračné foto. Foto: img.thesun.co.uk

Polícia sa domnieva, že žena vošla do tropického pralesa a stratila orientáciu, uviedol inšpektor Ed Lukin s tým, že následne spustili intenzívne pátranie.

Brisbane 13. októbra (TASR) - Polícia v severnej Austrálii pátra po krokodílovi podozrivom zo zabitia pacientky trpiacej demenciou, ktorá sa začiatkom týždňa stratila z opatrovateľského domu. Informovala o tom dnes miestna polícia.

Pozostatky ľudského tela spolu s oblečením nezvestnej Anny Cameronovej a vychádzkovou palicou sa našli vo štvrtok na brehu zátoky dva dni po tom, ako sa 79-ročná žena stratila z opatrovateľského domu v Port Douglas v severnej časti austrálskeho štátu Queensland.

Polícia sa domnieva, že žena vošla do tropického pralesa a stratila orientáciu, uviedol inšpektor Ed Lukin s tým, že následne spustili intenzívne pátranie. Telesné pozostatky človeka sa našli asi dva kilometre od sanatória.

"Vzhľadom na polohu v blízkosti vodného toku máme silné podozrenie, že v tomto prípade išlo o útok krokodílom," povedal Lukin s tým, že patológovia potvrdili ľudský pôvod nájdených pozostatkov. Správcovia rezervácie nasadili v oblasti krokodílie pasce a s člnmi a vrtuľníkmi prehľadávajú okolie.

Krokodíl je podľa odborníkov predátor žijúci v určitom teritóriu, polícia preto predpokladá, že sa ho podarí rýchlo chytiť.

Krokodíly sú v Austrálii od 70. rokov minulého storočia zaradené na zoznam chránených druhov, v dôsledku čoho došlo k ich premnoženiu, najmä v tropických oblastiach na severe krajiny. Krokodíly žijúce v slanej vode sa môžu dožiť až 70 rokov a počas svojho života narásť do dĺžky sedem metrov. Agentúra AP doplnila, že v Austrálii sa tiež zvyšuje počet veľkých krokodílov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Úvod

ODHAD: Hnutie ANO zvíťazilo vo voľbách do Poslaneckej snemovne

Podľa odhadov Českej televízie po sčítaní vyše 70 percent volebných obvodov by sa do Poslaneckej snemovne dostalo predbežne osem politických strán. ANO by malo získať 31 percent.

,aktualizované