Magazín

Spevák Václav Neckář oslávi 75. narodeniny

Od roku 1971 koncertoval s vlastnou skupinou Bacily, jej vedúcim bol na začiatku gitarista Ota Petřina, od roku 1974 jeho mladší brat Jan Neckář.

Nemecký súd zamietol žiadosť o odstránenie Hitlerovho zvona

Súd zamietol aj návrh žalobcu, aby bolo starostovi obce zakázané tvrdiť, že zvuk zvona symbolizuje zmierenie pre obete nacizmu.

Pred 10 rokmi na Slovensko zavítala kráľovná Alžbeta II. s manželom

Kráľovná s manželom na Slovensko prileteli zo svojej návštevy v Slovinsku. O ich bezpečnosť sa staralo v Bratislave viac ako 600 policajtov.

V novembri sa budú dražiť osobné veci Stephena Hawkinga

Výťažok z dražby pôjde na konto charitatívnych organizácií Stephen Hawking Foundation a Motor Neurone Disease Association.

Želanie princa Harryho: Prajem si dievčatko

Vojvodkyňa Meghan pre únavu súvisiacu s tehotenstvom obmedzila svoj program a nesprevádzala Harryho na niektorých podujatiach, ktoré sú súčasťou ich 16-dňovej cesty po krajinách Tichomoria.

Zomrel laureát Nobelovej ceny za chémiu Osamu Šimomura

Šimomura spolu s dvoma Američanmi - Martinom Chalfiom a Rogerom Tsienom - dostal toto prestížne ocenenie v roku 2008 za objav a vývoj zeleného fluorescenčného proteínu, čo prispelo k výskumu rakoviny.

Hviezda svetovej kinematografie Catherine Deneuve má 75 rokov

Pred filmovou kamerou Catherine Deneuve debutovala v roku 1957 a odvtedy nakrútila viac ako 100 filmov a získala množstvo filmových cien.

SNG knihami prvý raz predstavuje výtvarné dielo S.Filka a A.Daučíkovej

Knihy vznikli na základe niekoľkoročného výskumu a sú to prvé komplexnejšie publikácie o týchto výrazných osobnostiach súčasného slovenského a európskeho umenia.

Najvyšší predstaviteľ Macaa sa zabil pádom z budovy

Čeng Siao-sung sa ujal najvyššieho úradu v bývalej portugalskej kolónii Macao vlani v septembri. Bol tiež členom ústredného výboru vládnucej čínskej komunistickej strany.

Pred 185 rokmi sa narodil švédsky chemik Alfred Nobel

Pacifista svojím závetom založil najprestížnejšie ocenenie ľudskej činnosti - Nobelovu cenu.

JEDOVATÝ MESIAC: Pobyt tu vám môže podlomiť zdravie

Astronautov trápila po návrate domov doslova lunárna senná nádcha.

Marešová: Dizajn produktov je v úzadí. Vyrába sa rýchlo a nekvalitne

Posledné roky sa opäť vraciame k tomu, čo sa vymyslelo v 60. rokoch a čo sa ukazuje, že bolo skvelé.

UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Z Čadce do Poľska

Vovlaku.sk vám vďaka spolupráci s Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

UŽ JE DOMA: Miliardára Mohammeda Dewjiho únoscovia prepustili

Obchodník, známy pod prezývkou Mo, poďakoval tanzánijskej polícii a všetkým ľuďom na svete, ktorí sa za neho modlili. Zatiaľ nie je jasné, či za jeho prepustenie bolo zaplatené výkupné.

V Londýne po prvý raz za 200 rokov vystavili klenoty Márie Antoinetty

V novembri sa uskutoční ich dražba, pričom pôjde o jednu z najvýznamnejších aukcií kráľovských šperkov v dejinách.

Z kozmodrómu Kourou odštartovala k Merkúru európsko-japonská misia

Začala sa tým spoločná prieskumná misia Európskej vesmírnej agentúry (ESA) a Japonskej agentúry pre výskum vesmíru (JAXA) pod názvom BepiColombo.

V Španielsku udelili prestížnu Cenu princeznej astúrskej

Ocenenie, známe ako "nobelovka" španielsky hovoriaceho sveta, nesie meno po následníkovi španielskeho trónu, ktorým je aktuálne princezná Leonor. Ocenenie sprevádza finančná prémia 50.000 eur.

Svetový deň osteoporózy je zameraný na prevenciu zlomenín kostí

Prevencia sa orientuje najmä na zdravý spôsob života. Ľudia sa majú viac pohybovať, nemajú fajčiť a treba prijímať kalcium a vitamín D v dostatočnom množstve.

FOTO: Mostný megaprojekt spájajúci Hongkong a Macao už čoskoro otvoria

Výstavba tohto masívneho infraštruktúrneho projektu sa začala v roku 2009 a sprevádzali ju odklady, prekročenia nákladov, korupčné škandály, ako aj smrteľné úrazy robotníkov.