Trnava si spievala a tancovala s Elánom

Futbalových fanúšikov v hľadisku a na ploche tamojšej City Arény vystriedali priaznivci legendárnej skupiny. Prišli nielen domáci - z Bratislavy vypravili do Trnavy špeciálny vlak.

Jakubisko sa chystá natáčať Perinbabu 2 aj v drevenom kostolíku

Po natočení vianočného trhu, ktorý vo februári Jakubiskovci filmovali na Kostolnom námestí v Kežmarku, sa tak opäť vracajú pod Tatry.

POSLEDNÉ ZBOHOM: Rozlúčka s redaktorom A. Pappom bude v pondelok

Známi a priatelia o dlhoročnom novinárovi hovoria, že bol veľkorysým človekom a úkazom vzácnejším ako prelet Halleyho kométy.

POĎ VON: Jašek a Čierna ovca

Tipy na víkend v Bratislave.

Voľby do VÚC:RTVS prinesie diskusie,mimoriadne spravodajstvo a relácie

Predvolebné diskusie s kandidátmi na predsedov samosprávnych krajov začínajú už v pondelok 16. októbra.

VIDEO: Filmovú Ninu Juraja Lehotského uvidia diváci aj v Poľsku

Film hneď po svetovej premiére zaujal zahraničný trh a pod krídla si ho v medzinárodnom filmovom prostredí vzala francúzska spoločnosť Alpha Violet.

Oravská galéria vystavuje fotografie Antona Diváckého

Na fotografiách zaznamenával ľudí, ktorých spoznal počas svojich dlhodobých pracovných pobytov v Škandinávii, Strednej Ázii, USA, Európe a doma.

V Nitre uvedú premiéru inscenácie Farma zvierat

Režisér Peter Chmela spolu s umeleckým súborom v hre vyrozprávajú príbeh o tom, ako sa zvieratá rozhodnú z farmy vyhnať ľudí, ktorých považujú za svojich tyranov a zotročovateľov.

Dnes udelia Národné ceny za dizajn v bratislavskej Novej cvernovke

Zároveň bude udelená Cena novinárov. O Cene diváka rozhodnú návštevníci výstavy. Tá je do 30. novembra v Galérii v podkroví Slovenského múzea dizajnu v Bratislave.

Stratená Rodinova busta Napoleona zdobila 85 rokov radnicu v USA

Socha bola v rokoch 1915-29 vystavená v Metropolitnom múzeu v New Yorku. Potom sa jej majiteľkou stala filantropka Geraldine Rockefellerová Dodgeová a tá ju asi darovala radnici.

O víťazstvo na Košickom zlatom poklade zabojuje 12 finalistov

Mená víťazov sa verejnosť dozvie v sobotu 14. októbra.

Poklad z Lučivnej: Objavili strieborné mince zo 17. a 18. storočia

Archeológom sa podarilo plytko pod úrovňou súčasného terénu objaviť malý krčah naplnený striebornými mincami, pričom najstaršia z nich bola z roku 1665 a najmladšia z roku 1733.

,aktualizované 

Zablokovaný dokument o pôrodoch na Slovensku mieri k divákom

Film odkrýva bežnú rutinu pôrodných sál a spochybňuje pôrod ako najšťastnejší moment v živote ženy. Vznikol preto, aby sme vytvorili priestor na zdieľanie príbehov, ktoré naša spoločnosť nechce počuť.

Bojnické panstvo kúpili Baťovci od Pálffyovcov za 14 miliónov korún

O predaji Bojnického panstva sa uvažovalo už dlhé obdobie po smrti grófa Jána Františka Pálffyho v roku 1908, keďže dedičia nemali záujem pokračovať v jeho plánoch a snažili sa z panstva vyťažiť.

V Slovenskom národnom divadle opäť ocenia osobnosti umeleckej scény

Mená laureátov za rok 2017 odznejú na slávnostnom večere 24. novembra v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave.

Židia dnes slávia sviatok Šmini Aceret

Šmini Aceret reprezentuje národný a náboženský zväzok židovského ľudu so Stvoriteľom. V Izraeli sa zároveň oslavuje Simchat Tóra, mimo Izraela sa tento sviatok slávi až na ďalší deň.

Veľký význam mala v 1849 prísaha na prápor dobrovoľníkov v Bratislave

Slovenskí dobrovoľníci v počte asi tisícpäťsto mužov sa do Rače presídlili zo Stupavy. Na sviatok Petra a Pavla urobili za Štúrovej, Hurbanovej a Hodžovej prítomnosti i tzv. prísahu.

V Bratislave aj Košiciach štartuje festival Jeden svet

Podujatie ponúkne 150 projekcií, z toho viac než 60 filmov zo Slovenska i spoza hraníc.

Lucie Bílá sa predstaví v úlohe Deloris v muzikáli Sestra v akcii

V ďalších postavách sa predstavia Světlana Nálepková, Václav Noid Bárta, Tomáš Trapl, Václav Vydra, Markéta Procházková a ďalší umelci.

Veža na Kamzíku oslávi 50. výročie položenia základného kameňa

Stavbu televíznej veže dokončili v roku 1975. Pôvodný televízny vysielač, ktorý signálom pokrýval Bratislavu a časť Západoslovenského kraja, vysielal od 3. novembra 1956.