< späť

V Slovenskom národnom divadle opäť ocenia osobnosti umeleckej scény

Slovenské národné divadlo Foto: TASR/Martin Baumann

Mená laureátov za rok 2017 odznejú na slávnostnom večere 24. novembra v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave.

Bratislava 12. októbra (TASR) - Osobnosti slovenskej umeleckej scény sa aj tento rok budú uchádzať o Cenu Nadácie Tatra banky za umenie. Tá už pozná svojich nominovaných. Mená laureátov za rok 2017 odznejú na slávnostnom večere 24. novembra v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa banky Zuzana Žiaranová.

Tento rok sú v kategórii audiovizuálna tvorba, rozhlas, TV film nominovaní Iveta Grófová (réžia filmu Piata loď), Robert Kirchhoff (réžia a scenár filmu Diera v hlave) a Zuzana Mauréry (postava učiteľky Márie Drazdechovej vo filme Učiteľka). V kategórii divadlo je nominovaná Sláva Daubnerová, Andrej Kalinka a Marián Pecko, v kategórii dizajn Pavol Bálik, Mikina Dimunová a Dušan Junek spolu s Vladislavom Rostokom.

Za hudbu môže ocenenie získať Branislav Kováč/Vec, Miloš Valent a Solamente Naturali a Daniela Varínska, literatúra má zastúpenie v podaní Márie Ferenčuhovej, Juraja Koudelu s Filipom Ostrowskim a v podaní Daniela Majlinga. O cenu za výtvarné umenie sa uchádza Katarína Bajcurová spolu s Petrou Hanákovou a Bohunkou Koklesovou, Lucia Gregorová Stach s Milanom Murinom a Ilona Németh.

Nadácia pravidelne od roku 1996 oceňuje osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju slovenského umenia, či už vo filme, literatúre, hudbe, na divadelnej scéne alebo vo výtvarnom umení. Pre víťazov je pripravená bronzová soška Múzy od slovenského sochára a výtvarníka Daniela Brunovského. Nadácia zároveň udeľuje od roku 2010 osobitnú cenu Mladý tvorca.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Úvod

ODHAD: Hnutie ANO zvíťazilo vo voľbách do Poslaneckej snemovne

Podľa odhadov Českej televízie po sčítaní vyše 70 percent volebných obvodov by sa do Poslaneckej snemovne dostalo predbežne osem politických strán. ANO by malo získať 31 percent.

,aktualizované