< sekcia Kultúra

RTVS odštartovala spoluprácu s EBU Academy

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Školenia sú zamerané na zlepšenie zručností, vedomostí a práce redaktorov s online informáciami.

Bratislava 24. septembra (TASR) - RTVS odštartovala počas uplynulého víkendu (22.-23.9.) sériu vzdelávacích workshopov s EBU (European Broadcasting Union - Európska vysielacia únia) Academy. Školenia sú zamerané na zlepšenie zručností, vedomostí a práce redaktorov s online informáciami.

"Význam využívania sociálnych médií v spravodajstve a publicistike narastá a dynamicky sa mení. Tomuto zdroju sa nevyhýbame ani v RTVS, takže zabezpečiť profesionálnu podporu pre redaktorov je dobrá investícia, ktorá sa vráti v kvalitnom obsahu,“ poznamenal riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

Na víkendovom školení sa zúčastnilo vyše 20 členov redakčného a online spravodajského tímu RTVS. Prednášal im dlhoročný novinár BBC Justin Kings, ktorý je významným členom školiaceho tímu EBU Academy už deväť rokov. Centrála EBU monitoruje celosvetové sociálne médiá. Po overení pravdivosti informácií ich posiela na použitie do výmennej siete EBU, ktorá združuje 73 členov.

Ďalšie workshopy sa budú týkať dátovej žurnalistiky a digitálneho zhromažďovania údajov a ich overovania. V budúcnosti RTVS plánuje v spolupráci s EBU vytvoriť Akadémiu RTVS, v rámci ktorej by redaktori dostali know-how od špičkových novinárov verejnoprávnych médií celej Európy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.