< sekcia Kultúra

VIDEO: Speváčka Ilona Csáková vydáva nový album

Na archívnej snímke Ilona Csáková. Foto: TASR/Daniel Veselský

Na albume Pořád jsem to já začala Ilona pracovať v roku 2016.

Bratislava 12. marca (TASR) – Česká speváčka Ilona Csáková prichádza po desiatich rokoch s novým albumom s názvom Pořád jsem to já. Je na ňom pätnásť pesničiek.

Na albume Pořád jsem to já začala Ilona pracovať v roku 2016, kedy oslavovala 30 rokov na scéne. Jeho vydanie je naplánované na 6. apríla, no už mesiac vopred prichádza speváčka so singlom Abych byla IN. "Táto pesnička bola pre mňa tak trochu krokom do neznáma. Pôvodne som si ju predstavovala ako swingovú pieseň v duchu albumu, ale keď mi Patricie poslala prvú verziu pesničky, dostala som chuť nahrať skladbu, ktorá drží krok a inšpiruje sa súčasnou svetovou produkciou," uviedla pre médiá Csáková.

Bonusová novinka a aktuálny singel Abych byla IN predstavuje smer a cestu, ktorou by sa chcela do budúcna vydať. Skladbu zložila a otextovala Patricie Fuxová. "Ilona ma poznala ako autorku textu Boky jako skříň a hneď sme si ľudsky sadli. Neskôr som jej napísala text Pořád jsem to já a nakoniec mi Ilona dala voľnú ruku aj na nový singel. Abych byla IN je o tlaku sociálnych sietí a dnešnej doby. Keďže Ilona berie život s nadhľadom a nemá problém sa sama na sebe zasmiať. Chcela som to napísať s neskrývaným humorom," spresňuje autorka.Ilona Csáková novou skladbou Abych byla IN zároveň ukončuje šestnásť rokov trvajúcu klipovú prestávku. "Videoklip je o tom, čo teraz prežívam. Založila som si konto na Instagrame, komunikujem s fanúšikmi prostredníctvom Facebooku a nakrúcam domáce videá, aby som sa o ne mohla podeliť so svojimi fanúšikmi. Rada sa učím nové veci, no niekedy sa obávam, kam to celé smeruje. A čím viac o tejto téme hovorím, tým viac si uvedomujem, že to neplatí len pre moju generáciu, ale pre všetky," dodáva speváčka.

Ilona Csáková miluje swing a vždy sa jej páčil zvuk veľkého orchestra, preto spojila sily s Petrom Sovičom, najmladším spievajúcim kapelníkom. Ich spoločné dielo vydáva české vydavateľstvo Supraphon. Swingové budú okrem iných aj hitové skladby Pink, Tornero, Malý vůz, Proč mě nikdo nemá rád či Když zbývá pár slov. Nechýbajú ani štýlové fotografie Lenky Hatašovej.

TASR informovala PR manažérka Andrea Čurná.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.