SEKCIA: Knihy

Etgar Keret spája sny s realitou v knihe Zrazu klope ktosi na dvere

Izraelský spisovateľ považuje čitateľa za rovnocenného partnera a ponúka mu príbehy iba v náznakoch a symboloch, čím nadobúda dojem akejsi hry či hlavolamu

Vychádza triler Výnosná smrť od Robina Cooka

Robin Cook prináša príbeh o prevratnom objave vedcov v oblasti biotechnológií. ,aktualizované 

Hana Lasicová napísala knihu Pravdivý príbeh lži

Hana Lasicová píše predovšetkým pre seba. Po debutových zápiskoch z Anglicka sa dej svojej druhej knihy rozhodla zasadiť do Francúzska plného šarmu a neskrývanej elegancie.

Vychádza dlho očakávaná nová kniha Dominika Dána Kožené srdce

Najpredávanejší slovenský autor opäť prináša napínavý príbeh, tentoraz o detektívovi Otovi Hanzelovi, ktorý sa musí vyrovnať so stratou dvoch najmilších ľudí.

Spisovateľ Gabriel García Márquez trpí demenciou, priznal jeho brat

Márquez v súčasnosti žije v Mexiku, na verejnosti sa v uplynulých rokoch neobjavil. Nobelovu cenu mu udelili v roku 1982.

Osvedčená Agatha Christie sprevádza čitateľa po golfovom ihrisku

Napínavý detektívny príbeh kapitána Hastingsa s precíznym a zároveň ľahkým štýlom je ideálny na letné čítanie.

Tamara Heribanová zachraňuje rodinu

Slovenská spisovateľka Tamara Heribanová spolu s ďalšími autormi navrhla dizajnové puzdrá na tablety, mobilné telefóny, čítačky kníh a v týchto dňoch pripravuje novú knihu.

Vychádza román Pravda o Melody Brownovej

Populárna britská spisovateľka Lisa Jewellová po knižnom bestsellere napísala príbeh o tridsaťtriročnej Melody, ktorá v detstve stratila pri požiari rodinného domu pamäť.

Nenechajte sebou manipulovať

Kniha Grafikon hovorí o tom, že hoci sa človek považuje za najinteligentnejšieho tvora na tejto planéte, ani len netuší, aký potenciál sa v ňom skrýva.

Čo by bolo, keby nebolo Utrpenie mladého Werthera

Goethe rozpráva príbeh o nešťastnej láske jedného mladíka. Toto smutné rozprávanie sa zaradilo medzi klasické diela romantizmu.

Umenie žiť nekonvenčne pozná nepriateľov úspechu

Kniha Umenie žiť nekonvenčne je určená čitateľom, ktorí majú chuť zmeniť svet k lepšiemu. Úspech totiž nespočíva vo vzdelaní, ale v chuti urobiť niečo inak.

Príbeh plný lásky na horúce letné dni: Bezpečné miesto

Jedného večera sa v miestnom bare v mestečku Virgin River objavia nečakaní hostia – vystrašená, dobitá žena s malým synom.

Márquezova Patriarchova jeseň si vyžaduje pozorného čitateľa

Latinskoamerický predstaviteľ magického realizmu Gabriel García Márquez sa vo svojom diele Patriarchova jeseň pohráva s príbehom na rozhraní sna a skutočnosti.

Vychádza novinka od obľúbeného Dominika Dána

Vo vydavateľstve Slovart vychádza ďalší kriminálny titul úspešného slovenského autora Dominika Dána - Kožené srdce.

V tieni mafie je pútavý mafiánsky román

V tieni mafie je rozsiahlejšia prvotina Jozefa Kariku a zároveň prvá časť rovnomennej trilógie z mafiánskeho prostredia, v ktorom sa hlavný hrdina transformuje na monštrum.

Slováci počas dovolenky obľubujú najmä krížovky

Knihy ostávajú najlepším priateľom človeka aj v čase letných horúčav. Po akých siahajú slovenskí čitatelia?

Robinovi Cookovi vychádza Výnosná smrť

V ďalšej novinke z medicínskeho prostredia sa v napínavom príbehu Robin Cook pohráva s myšlienkou pestovania nových orgánov z kmeňových buniek.

Veronika svoje detstvo uzavrela do domčeka

Veronika Šikulová originálnym spôsobom rozpráva príbeh svojho života tentokrát nie v pozícii prozaičky, ale dcéry Vincenta Šikulu vo svojej ostatnej knihe Domček jedným ťahom.

V Medickej záhrade otvorili letnú čitáreň

V čitárni nájdu milovníci literatúry približne 80 titulov domácich a zahraničných časopisov a denníkov, takisto knihy v Staromestskom knižnom kolotoči.

Britský spisovateľ indického pôvodu Salman Rushdie sa dožíva 65 rokov

Držiteľ ocenenia Best of the Booker a rytierskeho titulu za služby literatúre priamo od Alžbety II. sa do povedomia verejnosti dostal začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia románom Deti polnoci.