SEKCIA: Knihy

Dvojitý podfuk smoliara Grega

Denník odvážneho bojka prináša opäť zábavný príbeh a tak trošku premotivovanú Gregovu mamu. Vždy sa snaží inšpirovať svoje deti a robí všetko pre ich dobro–v tomto je nám veľmi sympatická ako postava.

Literárny týždenník si pripomína významného archeológa A. Točíka

V najnovšom čísle Literárneho týždenníka okrem iného nájdete glosy, vnútornopolitické či zahranično-politické komentáre, hudobné recenzie alebo príspevky k téme 25. výročia vzniku SR.

Stromy rastú do neba

Stromy rastú do neba je príbeh hlboko ľudský, akoby ho napísal sám život. Dojímavý príbeh plný drám, nešťastia, zúfalstva, nenávisti, ale aj lásky a radosti.

Anglický filozof, utopista sir Thomas More sa narodil pred 540 rokmi

Thomas More bol veľmi zbožný, mravný a čestný, uvažoval aj o vstupe do kláštora, istý čas sa na túto dráhu pripravoval. Oženil sa a jeho domácnosť v Londýne sa stala miestom stretávanie sa vzdelancov.

Pavol Demeš predstavil knihu o vzťahoch SR s USA od Nežnej revolúcie

Americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling na podujatí zdôraznil rolu početnej komunity amerických Slovákov, ktorí pomáhali rozvíjať vzťahy oboch krajín.

Literárny týždenník chce viac informovať o vizuálnom umení a dizajne

Prinášame vám prehľad toho, čo v najnovšom čísle Literárneho týždenníka nájdete.

Výtvarník K. Krčmár radí, ako si z papiera vyrobiť hračky či divadlo

Krčmár sa papierom zaoberá od roku 1993, keď ho zaujala schopnosť papiera meniť svoj tvar z dvoch rozmerov na tri.

Emy a Emmy pokrstili prvú spoločnú knihu pre dcéry a mamy

Knižka je kombináciou denníka, zápisníka, kreatívnej knižky, albumu, ale zároveň je tam aj priestor na vlastnú tvorbu. Dievčatko tam napríklad môže písať svoj prvý životopis.

Počúvne svedomie alebo príkaz nadriadených?!

Ruth je sestrička na pôrodníckom a novorodeneckom oddelení v Connecticute. S touto prácou má už vyše dvadsaťročné skúsenosti.

Láska zvoní vždy dvakrát

Adriana je nezamestnaná, nezadaná a nespokojná. Keď sa po skrachovanom dlhoročnom vzťahu vracia do rodnej dediny.

Zomrela spisovateľka Ursula Le Guinová, autorka sci-fi bestsellerov

V jej knihách vystupujú okrem iného draci, čarodejníci či vesmírne lode, pričom jej postavy často riešia problémy rasy, pohlavia i triedneho zaradenia.

Literárny fond udelí literárne ceny a prémie za uplynulý rok

Fond obracia na vydavateľstvá krásnej literatúry na Slovensku, ako aj na samotných autorov diel, aby do 15. marca poslali návrhy na ocenenie.

Štvrťstoročie Slovenskej republiky dokumentuje nová kniha

Kniha uvádza prierez hodnotenia udalostí na Slovensku od dohody predsedov vlád Vladimíra Mečiara a Václava Klausa o rozdelení Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR) na samostatné štáty.

Na Slovensku vychádza nová kniha autora bestsellerov Dana Browna

Langdona a stovky ďalších hostí zaskočí, keď sa starostlivo pripravený večer zmení na chaos. Kirscha zavraždia, skôr než stihne oznámiť svoj objav.

Kedy bude konečne Milovaná

„Mary Baloghová stanovila zlatý štandard historickej romance,“ napísali o nej v New York Times.

Kritické vydanie Célinových antisemitských pamfletov odložili

Keď sa na sklonku roka 2017 objavili vo Francúzsku správy o tomto chystanom projekte, vyvolalo to v krajine miestami ostrú a vášnivo vedenú diskusiu.

Schudni vďaka tukom

Tuky sú kľúčom k ideálnej telesnej hmotnosti a úplnému zdraviu.

Knižnica pre mládež mesta Košice predstaví projekt pomalého čítania

Prioritnými cieľmi Kabinetu pomalosti, ktorý prevádzkuje občianske združenie Upupa epops, je rozvoj kultúry komunikácie a pomalého, teda sústredeného čítania.

M. Zamari: Inšpiráciu zbieram prevažne z reálneho života

Čitateľov chce autorka románu s názvom Šéf môjho šéfa osloviť príbehom ambicióznej ženy. Jej pokojný život sa otrasie v základoch, keď do firmy, kde pracuje, vstúpi jeden z jej vrcholových manažérov.