Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia KHL

Slovan vyhral nad Torpedom Nižnij Novgorod 3:2

Michel Miklík, autor prvého gólu Slovana Foto: TASR

Najbližšie nastúpia "belasí" v rámci štvorzápasového tripu na klziskách súperov v nedeľu (14.00 h) proti Viťazu Podolsk.

Nižnij Novgorod 24. januára (TASR) -Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase KHL na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 3:2.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa ujali vedenia v 18. minúte po góle Miklíka, v 25. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov so šťastím Bartovič. V rozmedzí troch minút však v druhom dejstve o svoje vedenie prišli, keď sa strelecky presadili Wolski a Skačkov. O víťazný gól Slovana sa v 35. minúte postaral Hudáček po ideálnej prihrávke od Radivojeviča a stanovil na konečných 3:2. Slovan tak prerušil Torpedu sedemzápasovú víťaznú šnúru.

Úvodné minúty patrili domácim, ktorí hýrili aktivitou a pred Janusom bolo rušno. Prvú vážnejšiu šancu si však vytvorili hostia, v 4. min pri vylúčení Mihálika sa dostal Bartovič s Radivojevičom do rýchleho prečíslenia 2 na 1, prvý menovaný vyriešil situáciu strelou priamo do lapačky brankára Kasutina. Na druhej strane pohrozilo fínske duo, pokusy Salminena i Immonena kryl pozorný Janus. Ináč však Slovanisti nedovoľovali favorizovanému domácemu tímu vytvoriť si trvalejší tlak a ak mali možnosť, podnikali nebezpečné akcie. V 18. minúte sa ujali vedenia, keď Ölvecký našiel krížnou prihrávkou voľného Miklíka a ten poslal puk do odkrytej časti bránky - 0:1. Vzápätí mal Kasutin čo robiť, aby zlikvidoval pokus Bartoviča.

Druhá tretina priniesla gólové hody. V 25. minúte sa Slovan dostal do dvojgólového vedenia. Miklík ideálne našiel v prečíslení dvoch na jedného napravo korčuľujúceho Bartoviča, ktorý poslal puk na súperovu bránku a od Kasutinovej vyrážačky sa so šťastím odrazil do siete. Torpedu sa následne naskytla ideálna šanca na skórovanie, keď mali k dispozícii presilovku o dvoch hráčov. Vylúčený Ölvecký sa síce ešte stihol vrátiť na ľad, Bartovič však puk nevyhodil a domáci vzápätí pohotovo znížili gólom Wolského. Už o necelé tri minúty musel opäť Janus loviť puk zo svojej svätyne pri vylúčení Bartoviča, keď ho prekonal Skačkov - 2:2. Slovan zbrane nezložil a v 35. minúte išiel znova do vedenia. V poslednej sekunde presilovky Radivojevič ideálne naservíroval prihrávku Hudáčekovi pred bránku a ten nemal problém prekonať Kasutina - 2:3. Už o minútu pohrozili domáci, z medzikružia vystrelil Ľjudučin, puk však Sigalet vyrazil. V závere druhého dejstva nevyužil chybu domácich Miklík, ktorý sám išiel na Kasutina.

Slovan nedovolil v tretej tretine domácim vytvoriť si vyloženú šancu a pozorne si strážil tesné vedenie. V 51. minúte pri vylúčení Ölveckého síce vystrelil z ľavého kruhu Salminen, jeho strelu sa ešte snažil doraziť Wolski, Janus však bez problémov puk kryl. Skóre sa nemenilo ani po strele Kuľominova či pokuse Valentenkova. Potom išiel na trestnú lavicu Sigalet a záver priniesol horúce momenty pre Slovan. Domáci hrali v šestici bez brankára, natlačili sa pred Janusovu bránku a snažili sa o vyrovnávajúci gól. V závere musel ešte hlavný arbiter prekonzultovať s videorozhodcom pokus Valentenka. Na výsledku sa však nič nemenilo a Slovan si odviezol plný bodový zisk.

Hlas po zápase:
Rostislav Čada, tréner Slovana (hcslovan.sk):
"Videli sme rýchly a dramatický zápas, v ktorom sme hrali veľmi dobre v obrane. V hre päť na päť sme domácim povolili minimum šancí. Torpedo sa presadilo len v presilových hrách, ktoré ich vrátili do zápasu. Aj my sme rozhodili zápas tretím gólom v presilovke."

Torpedo Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 28. Wolski (Salminen, Valentenko), 31. Skačkov (Krasnoslobodcev, Valentenko) - 18. Miklík (Ölvecký), 25. Bartovič (Miklík), 35. Hudáček (Radivojevič, Šatan). Rozhodcovia: Soin, Cyplakov - Ivanov, Nesterov, vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Galuzin 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 5500 divákov.

Zostavy
Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin - Hietanen, Chomickij, Valentenko, Bernackij, Grigoriev, Denisov, Belochvostikov - Salminen, Immonen, Wolski - Skačkov, Galuzin, Krasnoslobodcev - M. Potapov, Kuľomin, Ľjudučin - Žarkov, Tverdochlebov, Baďukov - Dvurečenskij

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Ölvecký - T. Mikúš, Šťastný, Bakoš