< sekcia KHL

Sibir zdolal Kazaň gólom z 86.minúty a je v konferenčnom semifinále

Torpedo zdolalo Ufu 6:2 a vynútilo si rozhodujúci siedmy zápas.

Moskva 16. marca (TASR) - Hokejisti Sibiru Novosibirsk zvíťazili v šiestom štvrťfinále play off KHL vo Východnej konferencii nad AK Bars Kazaň 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól, ktorý zaistil domácim postup do konferenčného semifinále po triumfe v sérii 4:2 na zápasy, zaznamenal v druhom predĺžení v 86. minúte Stepan Sannikov.

Siedmy zápas štvrťfinálovej série na Východe si vynútili hokejisti Nižného Novgorodu. V šiestom vzájomnom dueli v nedeľu zdolali vďaka štvorgólovej kanonáde v tretej tretine Ufu 6:2, o postupujúcom do semifinále konferencie sa tak rozhodne v utorok na ľade Salavatu. Do zostavy Ufy sa po dvojzápasovej absencii vrátil vo štvrtej formácii útočník Tomáš Záborský.

Play off KHL

štvrťfinále Východnej konferencie

Sibir Novosibirsk - AK Bars Kazaň 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 43. Kugryšev, 45. Kutuzov, 86. Sannikov - 32. Medvedev, 35. Svitov

/4:2 na zápasy - Sibir postúpil do konferenčného semifinále/

Torpedo Nižnij Novgorod - Salavat Julajev Ufa 6:2 (2:1, 0:1, 4:0)

Góly: 20. Paršin, 20. Immonen, 48. Galuzin, 49. Salminen, 52. Salminen, 57. Immonen - 20. Makarov, 34. Dubrovskij

/3:3 na zápasy/