< sekcia KHL

KHL: Slovan otočil zápas s Minskom a zvíťazil

Na snímke vľavo Alexej Terešenko (Minsk) a uprostred Egor Baranov (Slovan) v zápase hokejovej KHL ŠK Slovan Bratislava - Dinamo Minsk v stredu 13. februára 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Nad Dinamom Minsk v stredu zvíťazili 3:2, hoci prehrávali už 0:2.

Bratislava 13. februára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava sa v poslednom domácom zápase sezóny 2018/2019 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) rozlúčili s fanúšikmi víťazstvom. Nad Dinamom Minsk v stredu zvíťazili 3:2, hoci prehrávali už 0:2.

V prvej tretine poslali hostí do dvojgólového vedenia Teemu Pulkkinen a Maxim Parfejevec, Slovan potom otočil skóre po góloch Rudolfa Červeného, Mareka Slobodu a Jeffa Taffea. Zverencom Vladimíra Országha patrí aj napriek víťazstvu v tabuľke Západnej konferencie posledné 12. miesto a so ziskom 33 bodov sú zároveň na chvoste celej súťaže.

"Belasí" odohrajú zvyšné štyri zápasy ročníka na ľade súperov, postupne nastúpia proti CSKA Moskva (15. februára), Dinamu Riga (18. februára), Jokeritu Helsinki (20. februára) a HK Soči (22. februára).

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Červený (Sersen, Taffe), 24. Sloboda (Sukeľ, Grman), 47. Taffe (Jánošík, Sersen) - 8. Pulkkinen (Wiercioch), 13. Parfejevec (Drozdov). Rozhodovali: Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev, vylúčení: 4:2 na 2 min., navyše Klok (Slovan) 5 min. a Blum (Minsk) 5+10 min. za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5932 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov

Dinamo Minsk: Enroth – Chenkel, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum, Znacharenko – Kogalev, Tereščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Booth – Drozdov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, Volkov, Kitarov

Obe mužstvá začali útočne, gólovú šancu si však dlho nedokázalo vypracovať ani jedno z nich. Strelecká bilancia bola vyrovnaná, v 8. minúte však hostia dostali puk do bránky. Rozhodcovia sa o jeho platnosti museli presvedčiť po konzultácii s videom, verdikt bol napokon potvrdzujúci a Pulkkinen sa mohol tešiť. Odpoveď Slovana prišla po rýchlom brejku so zakončujúcim Červeným, puk len tesne minul bránku. Z ďalšej akcie však hostia zvýšili na 2:0 zásluhou Parfejevca. Náskok hostí mohol vzápätí ešte väčší, Pulkkinen trafil iba žrď. V 16. minúte mal Slovan k dispozícii presilovú hru a Červený v nej po peknej kombinácii uzavrel skóre prvej tretiny - 1:2.

V druhej časti hry bol Slovan od úvodu lepší, zjednodušil hru a v 24. minúte vyrovnal Sloboda ma 2:2. Divákov potom dostala do varu aj bitka Kloka s Blumom, v ktorej hráč Slovana zložil súpera na ľad. Rezultovala z toho presilovka pre "belasých", Enroth počas nej zlikvidoval niekoľko dobrých pokusov. Do konca druhej tretiny postupne tlak domácich slabol, hru kúskovali zakázané uvoľnenia na jednej i druhej strane.

V tretej tretine sa hralo od začiatku viac defenzívnejšie, ale v 46. minúte Jánošík z ľavej strany poslal puk na Enrotha, brankár hostí ho vyrazil pred seba a Taffe ho zasunul do siete. Do konca zápasu si hráči Dinama vytvorili niekoľko dobrých šancí na vyrovnanie, ale aj Slovan mohol zvýšiť náskok. Napokon si zverenci Vladimíra Országha udržali tesné vedenie a zaknihovali pätnáste víťazstvo v sezóne.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Som rád, že sme sa rozlúčili víťazstvom. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí v neľahkých časoch stáli pri nás. Vyhrali sme silou vôle. Na tripe budeme aj naďalej bojovať."

Rudolf Červený, strelec prvého gólu Slovana v zápase: "Som veľmi rád, že sme zvíťazili. Napriek tomu, že sme hrali na tri útoky, sme našli v sebe dosť síl na obrat. Neviem, či to bol môj posledný zápas v Slovane, všetko sa rozhodne v najbližších dňoch."

Jeff Taffe, strele víťazného gólu: "Som rád, že sme sa rozlúčili víťazstvom. Teší ma, že som k tomu prispel gólom. V závere nás diváci vytlieskali, toto víťazstvo patrí im."

Andrej Sidorenko, tréner Minska: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Bolo to zaujímavé stretnutie, my sme v ňom robili veľa chýb. Slovan sa chcel rozlúčiť víťazstvom a išiel si za tým."