< sekcia KHL

KHL: Čajkovského Dinamo Moskva uspelo v Helsinkách

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Lokomotiv Jaroslavľ zdolal v Západnej konferencii doma Soči 4:3 po predĺžení, v drese hostí absolvoval duel útočník Martin Bakoš.

Moskva 25. februára (TASR) - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie v Kontinentálnej hokejovej lige nad Salavatom Julajev Ufa 2:1 po dvojnásobnom predĺžení a ujali sa vedenie v sérii 1:0. V riadnom hracom čase skončil duel nerozhodne 1:1, rozhodnutie napokon padlo až na konci druhého predĺženia. O triumfe domácich rozhodol v 100. minúte Nick Shore.

Lokomotiv Jaroslavľ zdolal v Západnej konferencii doma Soči 4:3 po predĺžení, v drese hostí absolvoval duel útočník Martin Bakoš. Viac sa darilo obrancovi Michalovi Čajkovskému, ktorého Dinamo Moskva zvíťazilo na ľade Jokeritu Helsinki 3:2.

1. zápasy štvrťfinále play off Východnej konferencie:

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 23. Platonov, 100. Shore - 44. Hartikainen
/stav série: 1:0/

Avangard Omsk - Salavat Julajev Ufa 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Góly: 14. Zernov, 17. Pokka, 24. Manukjan, 31. Franson, 53. Šumakov, 57. Šumakov

1. zápasy štvrťfinále play off Západnej konferencie:

Lokomotiv Jaroslavľ - HK Soči 4:3 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 16. Kronwall, 27. Averin, 32. Kronwall, 64. Ivanov - 8. Kapustin, 14. Jokipakka, 41. Kapustin

Jokerit Helsinki - Dinamo Moskva 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Góly: 34. Norman, 52. Vesalainen - 30. Tarasov, 46. Muranov, 50. Šipačov, 60. Mozer