< sekcia KHL

KHL: Bakoš skóroval, Admiral si poradil s Červenou hviezdou

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdeväťročný útočník otvoril na začiatku druhej tretiny skóre, keď si od zadného mantinelu nakorčuľoval pred bránku, pritom sa zbavil súperovho obrancu a bekhendom zavesil pod hornú žŕdku.

Moskva 5. októbra (TASR) - Hokejisti Dinama Moskva uspeli na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg v sobotňajšom zápase KHL. Pri víťazstve moskovského tímu bol aj slovenský obranca Michal Čajkovský, do zápasových štatistík sa nezapísal.

O víťazovi duelu Metallurgu Margnitogorsk s Torpedom Nižnij Novgorod rozhodla strelecká efektivita hosťujúceho Michaila Varnakova, ktorý v samostatných nájazdoch vsietil tri góly, ten posledný, rozhodujúci v 8. sérii.

Slovenský hokejista Martin Bakoš pomohol jedným gólom k domácemu víťazstvu Admiralu Vladivostok nad Červenou hviezdou Kchun-lun 2:1.

Dvadsaťdeväťročný útočník otvoril na začiatku druhej tretiny skóre, keď si od zadného mantinelu nakorčuľoval pred bránku, elegantne sa pritom zbavil súperovho obrancu a bekhendom zavesil pod hornú žŕdku. Bol to pre neho druhý gól v prebiehajúcej sezóne, po 12 dueloch má na konte štyri body (2+2). V drese hostí nastúpil Bakošov krajan Dávid Bondra.

Admiral vybojoval už tretie víťazstvo v štyroch zápasoch a v tabuľke Východnej konferencie sa posunul so 14 bodmi na priebežné siedme miesto. Červená hviezda je s 11 bodmi desiata.

KHL - sobota:

Admiral Vladivostok - Červená hviezda Kchun-lun 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 21. BAKOŠ, 45. Lomako – 50. Werek

Metallurg Magnitogorsk – Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 3:4)
Góly: 4. Mozjakin, 54. Jakovlev – 18. Žafjarov, 30. Howden, rozhodujúci nájazd Varnakov

Avtomobilist Jekaterinburg – Dynamo Moskva 1:4 ( 1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 10. Golyšev – 4. Kuljomin, 32. Mironov, 45. Ljamin, 46. Brjukvin

Sibir Novosibirsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Góly: 10. Torčeňuk, 16. Šarov, 20.Ruohomaa, 34. Morozov - 18. Pajgin, 24. Volgin