< sekcia KHL

Pražský Lev ide ďalej, na ľade Donbassu vyhral 1:0

Brankár Donbassu Doneck Ján Laco a hráč HC Lev Praha Patrik Zackrisson (vpravo). Foto: TASR/Michal Svítok

V konferenčnom finále sa Lev Praha stretne s Lokomotivom Jaroslavľ.

Moskva 28. marca (TASR) - Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ vyradili po obhajcovi trofeje a víťazovi základnej časti Diname Moskva aj ďalšieho favorita v boji o Gagarinov pohár, keď v piatkovom 6. semifinále play off KHL Západnej konferencie zdolali SKA Petrohrad 2:0 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Po dvoch bezgólových tretinách sa domáci Jaroslavľ ujal vedenia v 44. minúte zásluhou Petrova. V 51. minúte pridal druhý gól Višnevskij.

Lokomotiv sa v konferenčnom finále stretne s Levom Praha, ktorý zdolal Donbass tesne 1:0 gólom Ondrěja Němca z 50. minúty a celú sériu vyhral 4:2 na zápasy. Donecku nepomohlo ani to, že piatkový duel sa hral vôbec prvýkrát v sérii v jeho domácej Družba aréne. Pôvodne sa mal pre nestabilnú politickú situáciu na Ukrajine uskutočniť, rovnako ako predchádzajúce zápasy tímu, v bratislavskej Slovnfat aréne.