< sekcia KHL

Iľja Kovaľčuk netrénoval, podľa trénera však nie je zranený

Na snímke vpravo prekonaný slovenský brankár Ján Laco, vľavo premieňa samostatný nájazd ruský hráč Iľja Kovaľčuk v zápase A-skupiny turnaja mužov Rusko - Slovensko na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 16. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Útočník tímu KHL SKA Petrohrad bol jedným zo strelcov v samostatných nájazdoch a pomohol svojmu tímu k víťazstvu 1:0 po nájazdoch.

Soči 17. februára (TASR) - Ruský hokejový útočník Iľja Kovaľčuk neabsolvoval na ZOH v Soči posledný tréning svojho tímu pred utorňajším osemfinále. Podľa trénera Zinetulu Biľaledtinova nie je Kovaľčuk zranený, ale potreboval odpočinok.

Útočník tímu KHL SKA Petrohrad nedohral záverečné minúty druhej tretiny nedeľňajšieho súboja v skupine so Slovenskom pre problémy s pravým členkom. V tretej časti sa však na ľad vrátil a nakoniec bol jedným zo strelcov v samostatných nájazdoch a pomohol svojmu tímu k víťazstvu 1:0 po nájazdoch.

Rusi obsadili po skupinách piate miesto a v boji o štvrťfinále sa stretnú s dvanástym Nórskom. Informovala agentúra AP.